Sport a relaxace

Antigravity jóga - cvičení ve stavu beztíže

Michaela Chylková
16.05.2014

Jóga během svého dlouholetého vývoje získala mnoho modifikací, aby si ji mohl zacvičit opravdu každý. Při antigravity józe se budete vznášet, létat, posilovat a zároveň relaxovat. Protože cvičení ve stavu beztíže je balzámem pro vaši duši i tělo. Objevte nový rozměr jógy a vyzkoušejte některou z lekcí.

Antigravity jóga - cvičení bez omezení

Antigravity jóga (flying jóga, jóga bez gravitace, létací jóga, jóga hlavou dolů) je jedním z nejmladších odnoží prastaré školy jógy a tvůrcem je gymnasta a tanečník Christopher Harrison. Létající jóga je relaxační a zároveň kardiovaskulární cvičení, které obsahuje prvky jógy, strečinku, pilates i gymnastiky.

Hamaka - nutná pomůcka k antigravity józe

Rádi se houpete v síti? Pak se vám toto cvičení bude opravdu líbit! Nezbytnou pomůckou cvičebního systému antigravity jógy je speciální měkký šátek hamaka, který je pomocí speciální vysoce kvalitní konstrukce a spojovacího materiálu ukotven ke stropu a má nosnost 300 - 500 kilogramů.

Při cvičení se do šátku (sítě) v různých pozicích zavěšujete a cvičíte. Výhodou antigravity jógy je, že umožní provádět pokročilé jógové pozice a vydržet v nich delší dobu bez inverzí krku nebo komprese v zádech.

Průběh lekcí antigravity jógy je vždy přizpůsoben zdatnosti cvičenců, efektivně posiluje všechny svalové skupiny, zlepšuje flexibilitu kloubů, zvyšuje fyzickou i mentální zdatnost. Pokud trpíte bolestmi zad a problémy s krční páteří, budete si antigravity jógu jen a jen chválit, protože jóga ve stavu beztíže neklade nároky na kosterní systém.

Vliv antigravity jógy na naše zdraví

Jak již bylo zmíněno, jóga bez gravitace má příznivé účinky nejen na fyzické tělo, ale i na psychickou pohodu.

Shrňme si tedy všechna pozitiva létající jógy

  • efektivně posiluje břišní svaly a svaly celého těla
  • zvyšuje pohyblivost, flexibilitu a vytrvalost
  • dodává vitalitu a svěžest
  • zpomaluje proces stárnutí
  • zmírňuje pocity únavy
  • stimuluje produkci endorfinů v mozku
  • podporuje srdeční činnost, krevní oběh a zlepšuje metabolismus
  • podporuje trávení a činnost střev
  • prokrvení hlavy v obrácených pozicích má skvělý vliv na stav pokožky
  • zlepšuje pamět

Foto: Sxc.hu

Autor: Michaela Chylková

Nesnídáte? Děláte chybu!
Plastická chirurgie pro krásu i zdraví

Další články

Transplantační turistika - hazard se zdravím
Nemoci a léčba

Transplantační turistika - hazard se zdravím

25.04.2014

Pojem “transplantační turistika“ vznikl v důsledku nadměrné poptávky po určitých transplantacích, kterou současná evropská i celosvětová nabídka nedokáže uspokojit. Jedná se např. ...

Thajská masáž
Relaxace a wellness

Thajská masáž

15.04.2014

Thajská masáž je popisována jako metodika práce s tělem na základě prvků akupresury a jógy. Je v ní obsaženo časté, dlouhé a procítěné protahování, díky tomu bývá lidově nazývána j ...