Voda a hydratace

Jak vylepšit kohoutkovou vodu

Milena Mocková
19.09.2012

Vyznáváte zdravý životní styl? Potom si kromě vyváženého jídelníčku a přiměřené fyzické aktivity hlídáte i to, co pijete. Pokud se zásobujete balenými vodami, je tu lepší a úspornější řešení. Vodu z kohoutku stačí prohnat ionizátorem.

Voda je pro člověka základní potravinou a v běžném životě ji využíváme mnoha způsoby. Jak si ale zajistit, aby nám z kohoutku tekla v té nejlepší kvalitě? To dokáže ionizátor. Ionizační přístroje zbaví vodu nežádoucích nečistot, jako jsou pesticidy, chlór, dusičnany nebo těžké kovy.

Ionizátor dále vodu rozdělí do dvou elektrolytických forem. Tím vznikne voda zásaditá (živá) a kyselá (mrtvá). Do ionizované vody je zaveden elektrický proud, díky němuž se zdravé minerály dostanou na zásaditou stranu, a vytvoří tak zdravou živou vodu.

Zásaditá voda

Ionizovaná zásaditá voda je doporučována lékaři k pití a k přípravě pokrmů. Obsahuje vápník, hořčík a ostatní minerály, které díky ionizaci vody získávají formu iontů. Ty dokáže organismus snadněji vstřebávat.

Uvolňování elektronů brání agresivnímu útoku volných radikálů na organismus a voda se chová jako antioxidant. Díky této úpravě má voda léčivé účinky a zpomaluje stárnutí.

Kyselá voda

Ionizovaná kyselá voda má naopak dezinfekční účinky. Je vhodná pro praní ručníků, mytí nádobí nebo čištění mopů. Výborně se hodí ke koupání domácích zvířat, která po ní mají lesklou srst. Mrtvá voda neobsahuje chemikálie, takže je šetrná k životnímu prostředí. Působí dobře na pleť a pokožku celého těla.

Lidský organismus má speciální mechanismus, který váže a odstraňuje ionty tak, aby stabilizoval pH v těle. Ztráta rovnováhy pH může zapříčinit nemoci spojené se špatnou látkovou výměnou nebo zhoršeným metabolismem (cukrovka, dna, ledvinové kameny).

K nezbytné rovnováze pH přispívá dostatečný přísun zásaditých čerstvých potravin rostlinného původu a také pití zásadité živé vody.

Zdravé pH se průměrně pohybuje okolo hodnoty 7,0. Pokud je příliš nízké, jedná se o acidózu, což způsobuje únavu, podrážděnost. Pokud je pH příliš vysoké, jde o alkalózu. Projevuje se hyperaktivitou nebo nepozorností.

Účinky živé vody

  • Zpomaluje stárnutí
  • Dodává tělu mikrominerály
  • Odstraňuje únavu
  • Podporuje mozkovou činnost
  • Je přirozeným antioxidantem
  • Podporuje regeneraci buněk
  • Je základem detoxikace organismu
  • Je prevencí a zdolávání onemocnění

Využití mrtvé vody

  • Úklidové práce
  • Dezinfekce pokožky
  • Odličování, mytí pokožky
  • Mytí domácích zvířat
  • Zalévání rostlin

Autor: Milena Mocková

Bělení zubů
Co je to kyberšikana?

Další články

Objímejte svoje děti
Péče o dítě

Objímejte svoje děti

15.10.2012

Že lidský dotek je mimořádný, víme velmi dobře. Přesto s ním máme problémy – chodíme na masáže, mazlíme se se zvířaty, dětmi nebo s blízkým člověkem? To bohužel podstatně méně. Pro ...

Okultismus
Alternativní medicína

Okultismus

29.09.2012

Slovo “okultismus“ pochází z latiny a znamená to, co je skryto, nebo utajeno. Je to nauka, či jinak řečeno duchovní věda, spojená se zvláštními schopnostmi a nadsmyslovými jevy, kt ...

Bělení zubů
Zuby

Bělení zubů

18.09.2012

Bezchybné a zářivě bílé úsměvy z titulních stránek magazínů mnohdy zapříčiní, že krásné a bílé zuby jsou snem mnohých z nás. V současné době, kdy se profesionálním bělením zubů zab ...

Jak poznat otravu metylalkoholem?
Alkohol

Jak poznat otravu metylalkoholem?

13.09.2012

K aktuální situaci otrav metylalkoholem v České republice přinášíme vyjádření odborníka MUDr. Petra Popova, který předsedá Společnosti pro návykové nemocii. Podívejte se, jak se vy ...

Plicní embolie
Plicní embolie

Plicní embolie

11.09.2012

Je to časté kardiovaskulární onemocnění. Může způsobit život ohrožující stav akutního selhání pravé srdeční komory. Zhruba 11 % akutních plicních embolií končí náhlou smrtí.