Cestování - dovolená

Zahřejte se plánováním letní dovolené!

Veronika Tůmová
06.02.2014

Zima se pomalu začíná ukazovat ve své pravé podobě a i když si počkala až na konec ledna, jistě si to vynahradí a jaro tak zůstává nekonečně daleko. Pokud jste v těchto nevlídných dnech neustále ve spárech špatné nálady a nemůžete se dočkat letní dovolené, pak by jistě nebylo od věci, začít ji plánovat už teď.

Možná se právě letos chystáte vyrazit někam, kam vás to už dlouho láká. Plánováním své vysněné letní dovolené se tak rychle dostanete do mnohem pozitivnějšího rozpoložení. A protože rodinná dovolená bývá často i stresující, včasné a podrobné plánování je rozumné a rozhodně praktické.

Kam za poznáním?

Lednové slevy na koupi poznávacího zájezdu či na včasnou rezervaci online se v tomto období mohou vyšplhat až k desítkám procent. Už dnes se cestovní kanceláře předhání s nabídkami toho nejzajímavějšího, v rámci Evropy i mimo ni. Svou bohatou, bouřlivou historií a živelnou přírodou láká Anglie, Irsko a Skotsko, milovníci impozantních staveb si přijdou na své v olympijském Řecku, na nedotčenou přírodu vábí Rumunsko i Slovinsko. Romantikou se obklopíte v Paříži, mrazivým dechem dějin v Polsku, středověk smíšený s moderní současností vás ohromí v Berlíně, spoustu zážitků si přivezete z oblíbeného Chorvatska i ze slunné Itálie. Rozhodně však neprohloupíte, rozhodnete-li se věnovat nadcházející léto výletům po České republice.

Vyberte si dovolenou se slevou na Amplion.cz

Kam za sluncem, vodou a odpočinkem?

Pokud je pro vás zahraniční dovolená synonymem odpočinku, nechte se unést nabídkami pobytových zájezdů k moři, na malebné pláže a skalnatá pobřeží, do hotelových komplexů s nadstandardními službami i vybavením. Tady najdete skutečný relax i sportovní vyžití, možnosti potápění, výlety lodí, restaurace s nabídkami mezinárodních kuchyní, vyžití pro děti i možnosti výprav za poznáním a historií země. K nejoblíbenějším destinacím patří Egypt, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Malta, Mallorca, Thajsko aj.

Kam za dobrodružstvím s dětmi?

Rodinná dovolená s malými dětmi bude celkově náročnější, na jejich pohodlí i zábavu je třeba myslet téměř neustále. Na cestu do vzdálenějších destinací je nutné se skutečně dobře připravit a podrobně se informovat o nabídkách a možnostech CK, v ubytovacích zařízeních apod. Pokud jde o zábavu, v cizím prostředí už samo o sobě zajímavém, bude dětem stačit docela málo. Příroda, koupání, sportování, popř. zábavní parky, zoo apod., tím vším se svým ratolestem určitě zavděčíte. Nezapomeňte také na výlety na kolech, na návštěvu aquaparku  apod. Už dnes můžete využít nezanedbatelných slev pro pobyty s dětmi, letenky pro děti zdarma apod.

Autor: Veronika Tůmová

Jaké jsou příčiny neplodnosti?
Cvičení pro nejmenší

Další články

Novoroční splín a deprese
Deprese

Novoroční splín a deprese

02.01.2014

Tak už je to za námi. Všechen ten předvánoční stres a shon v době adventu, i dlouho očekávaný Štědrý den a sváteční rodinné sešlosti. Konec roku je tu a s ním i každoroční bilancov ...

Oxytocin - hormon lásky
Porod

Oxytocin - hormon lásky

28.12.2013

Oxytocin je hormon, kterému mnozí obvykle přisuzují zdárný průběh porodu a šťastné pocity spojené s mateřstvím. Vědci však přišli na to, že oxytocin má mnoho dalších funkcí, u žen ...