Batole

Cvičení pro nejmenší

Veronika Tůmová
07.02.2014

Hledáte pro své dítě pohybovou aktivitu? Chcete se svými dětmi aktivně a příjemně trávit volný čas? Možná máte doma malé batole a zároveň starší dítě, které nebylo přijato do mateřské školky. Dítě se doma nudí a vy na ně nemáte čas, protože skáčete kolem miminka. Rodinná centra a kroužky pro nejmenší vám mohou pomoci.

Cvičení prospívá dětem i maminkám

Rodinná centra specializující se na hlídání dětí, aktivní program a předškolní vzdělávání již vznikají ve všech větších i menších městech a jsou velkým přínosem nejen pro pracující rodiče. Centra nabízí mimo jiných, např. kreativních aktivit, také cvičení formou hry, za pomoci dětských říkadel a za plného zapojení maminek. Podobné aktivity a setkávání v rodinných centrech tak nabízí nejen zábavu a nové zážitky pro děti, ale i aktivní odpočinek maminkám na mateřské dovolené, které se tu mohou poznat s ostatními maminkami a podělit se o své názory a starosti.


Rozvíjet pohybovou aktivitu u malých dětí je důležité a zkušení lektoři tak proto přistupují k těmto činnostem tak, aby dítěti přinesly co největší prospěch. Za pomocí rodičů a jejich vedení ke správnému cvičení tak může být dosaženo i značného vlivu na správný tělesný vývoj dítěte. Stejně tak důležitá je i psychická pohoda a pozitivní naladění, kterých rodiče a děti při těchto společných chvílích dosáhnou. Výsledkem je tak zároveň i upevňování vztahu rodiče s dítětem.

Jak probíhají lekce cvičení pro nejmenší?

Cvičení obvykle probíhá jako soubor pohybových her, protahování, zpívání a říkadel, cvičení pro posílení svalových skupin, pro rovnováhu a prostorovou orientaci, u malých miminek bývají zahrnuty masáže k dosažení správného držení těla a pro správný rozvoj motoriky. Cvičení by mělo být maximálně půlhodinové, poté s přestávkou. Cvičí se také s pomůckami, např. s velkými sedacími míči, oblíbené jsou nejrůznější tanečky nebo také dětská jóga. Je důležité povzbuzovat děti k pohybu a probouzet v nich radost ze cvičení. Nikdy dítě do cvičení nenutíme. Je nutné je pozitivně naladit a motivovat, aby je cvičení skutečně bavilo a mohlo se na příští lekci těšit.

Co si vzít s sebou?

Vhodné, sportovní oblečení pro sebe i pro dítě, neslazený nápoj, malou deku či podložku na cvičení, vhodnou obuv. A nezapomeňte na dobrou náladu! Další požadavky a informace pro klienty získáte přímo na místě nebo na webových stránkách jednotlivých center.

Autor: Veronika Tůmová

Zahřejte se plánováním letní dovolené!
Nitrožilní aplikace vitamínu C

Další články

Nezdravé solení
Zdravá výživa

Nezdravé solení

06.01.2014

Dávno již neplatí známé pořekadlo z pohádky - sůl nad zlato. Dnes se soli spíš bojíme, přesto je však nejčastěji užívaným kořením v naší kuchyni.

Novoroční splín a deprese
Deprese

Novoroční splín a deprese

02.01.2014

Tak už je to za námi. Všechen ten předvánoční stres a shon v době adventu, i dlouho očekávaný Štědrý den a sváteční rodinné sešlosti. Konec roku je tu a s ním i každoroční bilancov ...

Oxytocin - hormon lásky
Porod

Oxytocin - hormon lásky

28.12.2013

Oxytocin je hormon, kterému mnozí obvykle přisuzují zdárný průběh porodu a šťastné pocity spojené s mateřstvím. Vědci však přišli na to, že oxytocin má mnoho dalších funkcí, u žen ...