zdroj: pixabay.com
Duševní zdraví a psychologie

Péče o tělo podle fází měsíce

Michaela Chylková
19.11.2016

Luna ve velké míře ovlivňuje chod přírody a také našeho těla. Jak můžeme využít magickou moc měsíce při jednotlivých fázích v péči o pokožku a vlasy? Kdy je nejlepší čas pro začátek diety?

Ubývající měsíc - ideální čas pro očistu pokožky

Metabolismus funguje za ubývajícího měsíce na plné obrátky, to znamená, že se buňky mnohem lépe a rychleji obnovují. Je to vhodný čas nejen pro začátek diety a přechod na zdravější stravu (kila půjdou rychleji dolů), ale také na očistu pokožky v jakékoli podobě - od čistících masek, peelingů sloužících k odstraňování odumřelých kožních buněk, kosmetických zákroků apod. Za ubývajícího měsíce se doporučuje opalování, vydrží nám výrazně déle. Je to ideální čas pro zbavení se starých zlozvyků a také pro lékařské zásahy. Práh bolesti je posunutý o něco výš, a tak si s klidným svědomím můžeme naplánovat návštěvu zubaře či jiný zákrok. Jizvy a rány se dobře hojí.

Dorůstající měsíc - čas pro hýčkání a vstřebávání výživných látek

Za dorůstajícího měsíce je naše tělo otevřeno k přijímání, proto bychom svou pozornost měli zaměřit na lehčí stravu bohatou na vítamíny a stopové prvky (potrava se více ukládá). Vše, co tělu za dorůstajícího měsíce poskytneme, je hodnotněji zužitkováno. Schopnost pokožky vstřebávat pěstící a výživné látky roste. Nastává perfektní okamžik pro použití výživných a omlazujích kúr a masek, aplikaci zábalů. masáže s aromatickými oleji. Ale pozor, za přibývajícího měsíce si hlídáme opalování - opalujeme se sice rychleji a intenzivněji, pokožka chytá krásnou zlatou barvu, ale je větší riziko spálení.

Za úplňku se vyplatí barvení - vlasů, obočí i řas

Pozitivní vliv měsíce na pokožku a vlasy je nejsilnější za úplňku. V tento bychom bychom se měli vyvarovat jakémukoli zákroku a zásahu do zdravé tkáně, vyhnout se operacím. V kosmetické péči je vhodné zejména barvení vlasů, barva dobře chytne, bude zářivá a dlouho vydrží, totéž platí o trvalé a jakémkoli jiném barvení (obočí, řasy). Pokud se za úplňku necháme ostříhat, účes bude pěkně držet tvar. V době úplňku se vyvarujeme stresu, shonu, věnujeme se meditaci a odpočinku.

Novoluní - pravý čas pro odstraňování chloupků

V době novoluní je náš práh bolesti na minimu, proto se právě toto období hodí pro odstraňování chloupků, ať už se jedná o epilaci či trhání obočí. Dalším plusem je, že chloupky odstraněné za novoluní pomaleji rostou. Při novoluní se tělo nejlépe pročišťuje, je čas na zahájení očišťující kúry či vyzkoušení jednodenního půstu. Tělu prospěje sauna či parní lázeň.

Foto: Pixabay.com

Autor: Michaela Chylková

Krev v moči - co může znamenat?
Kdy začít učit děti na lyžích?

Další články

Oleje v péči o pokožku a vlasy
Relaxace a wellness

Oleje v péči o pokožku a vlasy

31.10.2016

Oleje v péči o tělo a vlasy dokáží zázraky. Zpevňují a zvláčňují kůži, vyhlazují vrásky a vlasům dodávají lesk. Kromě toho pomáhají proti celulitidě, hojí jizvičky po akné a dokáží ...