zdroj: pixabay.com
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Mladý ječmen aneb v čem je síla zelených potravin?

Veronika Tůmová
02.05.2016

Ptáte se, co to vlastně jsou “zelené“ potraviny? Jde o zcela přírodní potraviny využívající dokonalého potenciálu evoluce. Jsou pro člověka tím nejkvalitnějším, co obsahuje velké množství látek umožňujících našemu tělu výživu, očistu i regeneraci zároveň.

Tyto potraviny nejsou samy o sobě lékem. Jejich úkolem je však dodávat organismu tolik potřebných látek, aby udrželo veškeré své funkce ve správné harmonii a dokázalo se tak ubránit vnějšímu nebezpečí.

Látky obsažené v zelených potravinách a prospěšné pro zdraví organismu

  • Vitamíny (např. výjimečně velké množství vitamínů C, E, K, beta-karotenu, vitamínu B1, B2, B3, B6 a dalších)
  • Minerály (hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek, draslík, mangan a mnoho dalších)
  • Stopové prvky
  • Aminokyseliny
  • Nukleové kyseliny a enzymy
  • Fytolátky (např. velké množství chlorofylu)
  • Vysoký obsah kyseliny listové

Mladý ječmen - pro každodenní dávku zdraví!

Mladý ječmen je jedním z nejlepších způsobů, jak svému tělu dopřát důležité přírodní látky pro dlouhodobé zdraví. Především je nositelem velkého množství antioxidantů, které zabraňují vzniku závažných onemocnění. Obsahuje důležité enzymy, které umožňují kvalitní trávení a složení dalších jedinečných látek, díky kterým můžete pro své zdraví rozhodně udělat něco víc. Mladý ječmen je nesmírně populární zelený nápoj, který dodá tělu potřebné vitamíny, minerální látky, aminokyseliny, stopové prvky a enzymy. Pokud hledáte prostředek pro účinnou prevenci, je mladý ječmen ideálním doplňkem stravy. Působí pozitivně nejen na imunitu organismu, ale také jako účinný lék proti mnoha chorobám.

Mladý ječmen kdysi a dnes - znovuobjevení blahodárné síly biopotravin?

Historicky je ječmen jednou z nejstarších obilovin, mající své uplatnění už tisíce let. Římské legie používali ječmen jako hlavní potravinu svých vojáků a gladiátoři jej konzumovali při tréninku. Největší boom zažívá ječmen právě v dnešní době, kdy kvalita potravin ze supermarketů dramaticky klesá, vzduch je plný škodlivých výparů a v důsledku uspěchané a přetechnizované doby, v níž žijeme, máme málo přirozeného pohybu a kvalitního spánku. Málokdo si však už nyní neuvědomuje, že právě pro udržení dlouhodobého zdraví potřebujeme kvalitní potraviny, které budou naše tělo čistit, regenerovat a zároveň dobře a kvalitně vyživovat.

Zdroj: www.mlady-jecmen-bio.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

10 zaručených rad, jak zlepšit paměť
Pozor, začíná sezóna klíšťat!

Další články

5 cviků proti bolesti zad
Sport a relaxace

5 cviků proti bolesti zad

28.04.2016

Trápí vás bolest zad? Trpíte bolestí zad již dlouho a nic nepomáhá? Jsou vaše záda ztuhlá a brání vám v pohybu? V následujících řádcích vám fyzioterapeutka Adéla Papoušková z centr ...

Zalehnutí v uších a skryté nebezpečí
Nemoci a léčba

Zalehnutí v uších a skryté nebezpečí

10.04.2016

Pracujete v hlučném prostředí, posloucháte hlasitou hudbu a často cestujete letadlem? Potom nejspíš znáte nepříjemný stav, že vám tzv. "zalehne v uchu". Zalehnutí ucha, které trvá ...

Co to je Bemer terapie?
Terapie

Co to je Bemer terapie?

04.04.2016

Přístroj Bemer není neznámý, ale není ani zdaleka běžný. Je to totiž poměrně drahá záležitost. Přesto dopomáhá mnoha pacientům ke kvalitnějšímu a plnohodnotnějšímu životu.