Imunita

V hlavní roli imunitní systém

Komerční prezentace
20.04.2012

Máte oslabenou obranyschopnost organismu? Jste často nemocní? Bojujete s autoimunním onemocněním nebo rakovinou? Tak právě pro vás je určen tento článek, který pojednává o jedné buňce imunitního systému – NK buňce. Podle některých studií jedna NK buňka je schopna „postupně“ zabít v průměru 27 nádorových nebo virem infikovaných buněk, přičemž zabití jedné takové buňky jí trvá asi 5 minut.

Často vidíme reklamy na přírodní přípravky u kterých je napsáno, že posilují imunitní systém. Je to napsáno téměř u všech. Nicméně žádný z nich nespecifikuje, jakým způsobem imunitu posiluje a na jakou část imunitního systému působí. Bohužel to mnohdy nevědí ani v lékárně.

Imunitní systém je velmi složitý mechanismus, který má neustále hlídat náš organismus. Musí být vždy schopen se správně rozhodnout, zda bílkovina v naší stravě, bakterie, pylové zrnko, nádorová buňka či jiná látka v těle uškodí či nikoliv.

Pokud se rozhodne, že ano, pak musí proti této látce bojovat. Práce tohoto systému je neobyčejně složitá a vyžaduje přítomnost mnohých enzymů a správnou koordinaci mnohých typů buněk.

Imunitní systém bojuje proti rakovině

Imunitu máme vrozenou a získanou. V základním systému ji můžeme rozdělit na buněčnou a látkovou a každá má své úkoly.

Takzvanou buněčnou imunitu zajišťují buňky označované jako bílé krvinky. Známe více než 150 rozdílných typů bílých krvinek. Výše zmiňované NK buňky jsou jedny z nejběžnějších. Reprezentují do 15 % všech bílých krvinek.

Jsou velmi důležité, protože na rozdíl od ostatních bílých krvinek jsou schopné pracovat nezávisle, nevyžadují si speciální instrukce od imunitního systému, aby rozpoznaly nebo napadly cizorodé buňky. Z tohoto důvodu jsou často považovány za první linii obrany těla proti rakovině a virovým onemocněním.

Právě aktivita NK buněk je pro boj s rakovinou velmi důležitá. Při mnohých patologických procesech, např. při chemoterapii nebo ozařování, prudce klesá výkonnost celého imunitního systému, a tím se snižuje i aktivita NK buněk. Nízká aktivita NK buněk může být rizikový faktor pro malignitu nebo metastázy, popř. jiné komplikace, které mohou při léčbě nastat.

Čím posílit aktivitu NK buněk?

V tomto případě jsou vhodné látky, které se nazývají beta-glukany, a to hlavně pokud jsou jejich zdrojem léčivé houby (shiitake, reishi, maitake, cordyceps apod.).

Jedním z nejsilnějších preparátů pro aktivaci NK buněk na našem trhu je ImunoBran, který jejich aktivitu zvyšuje až o 300 %. Navíc zvyšuje produkci a činnost makrofágů a T a B lymfocytů (hlavní imunitní buňky). Jeho účinnost je tedy velmi široká a efekt se dostaví velmi brzy. Přípravek byl testován v ústavu experimentální onkologie v Bratislavě.

Léčíte-li se s rakovinou, pečujte o svůj imunitní systém. Lékaři tomu sice nepřikládají tak velký význam, ale jedná se o vaše zdraví. Sami uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a celou léčbu budete zvládat bez větších komplikací.

Chcete-li poradit s vhodnými preparáty pro posílení imunitního systému, napište nám do ePoradny.

Autor: Komerční prezentace

Bolest zad může vyřešit správná regenerace
Děti a puberta

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Plastika prsou
Plastická chirurgie

Plastika prsou

24.04.2012

V článku Plastická chirurgie pro zdraví jsme popsali úkony plastické chirurgie, které napravují vrozené vady či deformity těla vzniklé úrazem, případně nemocí. Dnes se podíváme na ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Laktovegetariánská strava
Vegetariáni a vegani

Laktovegetariánská strava

17.04.2012

Laktovegetariánská výživa spočívá v kombinaci mléčné a rostlinné stravy. Používá se výhradně zelenina, byliny, obilí, ovoce, mléko a mléčné výrobky. Přívrženci laktovegetariánské v ...

Kryolipolýza
Jak zhubnout

Kryolipolýza

15.04.2012

Mít hezkou postavu či pozastavit následky přibývajících let touží mnoho žen. Ne všechny mají čas a možnosti sportovat, a tak často sahají po různých dietách nebo lékařských zákrocí ...

Duševní pohoda
Stres

Duševní pohoda

13.04.2012

Zimní období, ale i začátek jarního, jsou velice plodné na epidemie chřipek a různých nachlazení. Tělo je nastavené přijímat okolní negace včetně mikrobů. Za to může nedostatek slu ...