Jak zhubnout

Kryolipolýza

Milena Mocková
15.04.2012

Mít hezkou postavu či pozastavit následky přibývajících let touží mnoho žen. Ne všechny mají čas a možnosti sportovat, a tak často sahají po různých dietách nebo lékařských zákrocích. Relativně novou a v současné době dost populární a neinvazivní liposukcí je kryolipolýza.

Kryolipolýza na rozdíl o jiných metod ničí tukové buňky jednou provždy. Navíc nedochází při této proceduře k nerovnostem.

Funguje tak, že na ošetřované místo se nanese nemrznoucí gel a pomocí speciálně konstruovaného aplikátoru je nasáta tuková tkáň a vzniká podtlak. Pak dojde k přesnému vtažení tukového polštáře do aplikátoru.

V průběhu procedury klient cítí lehký tlak, nejdříve teplo a později pocit chladu. Během ošetření se měří tepová frekvence. Už po prvním sezení odchází 20 až 40 procent tukových buněk.

Princip zmrazování buněk

Tuková tkáň, kterou chceme nechat odstranit, je díky speciálně konstruovanému aplikátoru nasáta tak, aby bylo co nejvíce tukové tkáně ochlazeno. Tím je docíleno redukce maximálního množství tuku dané ošetřované oblasti a zároveň jsou díky speciálnímu těsnění chráněny okolní tkáně a pokožka před podchlazením. Ochlazení a krystalizace tukových buněk spouští tzv. apoptózu, tedy řízené úmrtí buňky. To znamená, že tukové buňky dostanou signál, který spouští jejich postupné odumření.

Makrofágy (buňky přirozené imunity) pak tyto odumřelé tukové buňky odstraní jako každé jiné cizí těleso a nečistotu ven z organismu. Tkáň, která obklopuje tukové buňky, je přirozeně před tímto procesem chráněna.

Proces apoptózy je pozvolný a také maximálně bezpečný. V momentě, kdy jsou odumřelé tukové buňky odstraněny, se tuková vrstva přirozeně remodeluje a zmenšuje, protože zbylé tukové buňky mají přirozenou tendenci se shlukovat zpět tak, aby byly v těsné blízkosti, a vytlačují tak prázdná místa po chybějících odstraněných buňkách. Tuková vrstva se tak zmenšuje a tělo výrazně hubne.

Zákrok je všeobecně velmi dobře snášen, možným vedlejším účinkem je krátkodobě lehce zarudlá a znecitlivěná pokožka v místě ošetření, popřípadě modřinky, které zmizí po pár dnech. Po ošetření nedochází ke krvácení, nevznikají nerovnosti ani jizvy.

Kromě toho nemá kryolipolýza téměř žádná zdravotní omezení a zároveň je maximálně bezpečná, protože nezvyšuje hladinu cholesterolu nebo triglyceridů. Dále není nutné nosit speciální stahovací prádlo (po chirurgické liposukci se nosí stahovací prádlo až 1 měsíc) a okamžitě po ošetření se může pokračovat v každodenním životě bez omezení.

Jaký máte názor na tuto zkrášlovací proceduru?

Autor: Milena Mocková

Laktovegetariánská strava
Bolest zad může vyřešit správná regenerace

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Plastika prsou
Plastická chirurgie

Plastika prsou

24.04.2012

V článku Plastická chirurgie pro zdraví jsme popsali úkony plastické chirurgie, které napravují vrozené vady či deformity těla vzniklé úrazem, případně nemocí. Dnes se podíváme na ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Laktovegetariánská strava
Vegetariáni a vegani

Laktovegetariánská strava

17.04.2012

Laktovegetariánská výživa spočívá v kombinaci mléčné a rostlinné stravy. Používá se výhradně zelenina, byliny, obilí, ovoce, mléko a mléčné výrobky. Přívrženci laktovegetariánské v ...

Duševní pohoda
Stres

Duševní pohoda

13.04.2012

Zimní období, ale i začátek jarního, jsou velice plodné na epidemie chřipek a různých nachlazení. Tělo je nastavené přijímat okolní negace včetně mikrobů. Za to může nedostatek slu ...