Jak zhubnout

Nedaří se Vám zhubnout? Něco děláte špatně!

Zdravě.cz
15.10.2012

Zhubnout je možné jednoduše kombinací vhodné stravy a sportu. U obou aktivit je ale potřeba dodržet základní pravidla. Bez jejich dodržení je redukce hmotnosti nejistá. O jaká pravidla jde?

Pamatujte si, že úspěch při redukci tělesné váhy ovlivňuje ze 70 % správná strava a z 30 % pohyb. Pokud pochopíte a dodržíte zásady, které vám uvedeme, bude pro vás hubnutí hračka.

Správná strava

Potraviny, které jíme, obsahují tři základní složky: sacharidy, tuky a bílkoviny. Každá ze složek v těle současně plní svůj význam. Zaměřme se na sacharidy, plní v organizmu funkci zásobníku energie, kterou využíváme při běžných denních činnostech. Ale pozor, pokud v těle večer přebývají, uloží se přes noc do zásob a přemění se na tuky. Proto potraviny bohaté na sacharidy patří do první poloviny dne. V druhé polovině se orientujte na potraviny bohaté na bílkoviny.

Mezi potraviny bohaté na sacharidy patří: sladké i slané pečivo, těstoviny, ale i ovoce. Odpoledne se zaměřte na zeleninu, libové maso, ryby nebo luštěniny.

Tato pravidla vám nezakazují jíst bábovku, rohlík nebo čokoládu. Pokud na ně máte chuť, tak si je střídmě dejte, ale v první polovině dne.

Více informací najdete na stránkách specializovaných poradců, např. (http://www.squasharena.li/index.php?stranka=inbody).

Sportovní aktivity

Podobná pravidla má i sportování. U lehčích aktivit bere tělo energii z tukových zásob. Pokud zaberete a začnete se nadměrně potit, nedokáže již tělo pro čerpání energie využít tuky a využije cukry. Spotřebou cukrů tělo vyhladovíte a po sportu máte nutkání se najíst. Toho je potřeba se vyvarovat.

Pokud chcete zhubnout, je potřeba při sportu čerpat energii z tuků. Děje se tak při srdečním tepu do 60% maxima. Srdeční tep dokáže ohlídat sporttester – hodinky s měřením srdečního tepu. Jednoduché hodinky s měřením tepu najdete v nabídce řady hypermarketů.

Pokud to se sportem myslíte vážně, vyplatí se pořídit značkový GPS sporttester. Na kvalitě a širší použitelnosti to poznáte. Mezi takové sporttestery patří výrobky americké značky Garmin. Naším tipem jsou GPS hodinky s možností měření tepu označené Forerunner 110, které vyjdou na 3490 Kč s DPH.

PR 2 hodinky.jpg

Autor: Zdravě.cz

Cvičení nejen pro leváky
Ošetřování předkožky nejmenších chlapců

Další články

Objímejte svoje děti
Péče o dítě

Objímejte svoje děti

15.10.2012

Že lidský dotek je mimořádný, víme velmi dobře. Přesto s ním máme problémy – chodíme na masáže, mazlíme se se zvířaty, dětmi nebo s blízkým člověkem? To bohužel podstatně méně. Pro ...

Levák ve škole
Školák a předškolák

Levák ve škole

10.10.2012

Před nástupem do školy mnohé rodiče ani nenapadne, že by dítě levák mohlo mít více problémů než pravák. Dítě zvládá kreslit levou rukou, proto se rodiče domnívají, že bude také dob ...