Masáže

Jaká masáž je pro vás ta pravá?

Michaela Holá
26.01.2010

Žijeme v době, která na nás klade mnoho nároků, a tak není divu, že si občas připadáme vyčerpaní, cítíme bolesti zad a hlavy. Tehdy můžeme dojít k závěru, že by nebylo špatné vyzkoušet masáž.

Někdo jde na masáž opravdu jen při potížích, u někoho se z toho postupem času vyvine pravidelný rituál. Na našem trhu je již celá řada různých druhů masáží. Jak se v nich však zorientovat? Následující text přináší informace jen o některých vybraných druzích, s nimiž se můžete setkat.

Klasická masáž

Tento druh masírování je užíván k mírnění bolestí, regeneraci svalů, ztlumení napětí a uklidnění celého organismu. Může být celková nebo zaměřena jen na vybrané části těla. Je vhodná jako prevence před onemocněním, odbourává stres, uvolňuje ztuhlou šíji, ramena, záda, končetiny, podporuje detoxikaci organizmu a navozuje příjemné uvolnění těla.

Regenerační masáž

Podstatou celého výsledného efektu je skutečnost, že masážními hmaty je možné dosáhnout účinku nejen bezprostředně v místě, kde dotyk působí, ale i ve vzdálenějších částech těla. Hlubšími masážními hmaty lze rozrušit srůsty, jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech nebo šlachových pochvách, urychlit vstřebávání atd.

Sportovní a rekondiční masáž

Tento druh masáží je určen zejména k osvěžení a odstranění únavy. Přispívá k regeneraci svalstva, brání zkracování jednotlivých svalů a zvyšuje jejich elasticitu. Působí též příznivě na krevní oběh. Prostřednictvím lymfatického  systému z těla odstraňuje veškeré škodlivé látky.

Reflexní masáž

Jedná se o metodu využívající reflexní body převážně na chodidlech, na něž se působí tlakem. Ty mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány. Právě jejich správnou stimulací je tedy možné dostat tělo do původní přirozené harmonie.

Manuální lymfodrenáž

Lymfodrenáž je jemná masážní technika, která pomáhá rozproudit mízní systém. Jeho správná funkce hraje rozhodující úlohu v efektivitě imunitního obranného systému organizmu. Lymfatické masáže pomáhají při otocích, celulitidě, jizvičkách, migrénách, čerstvě zahojených zraněních, detoxikaci a také zvyšují celkovou obranyschopnost organizmu.

Medová masáž

Při masáži působí léčivé účinky včelího medu pokožkou přímo na organizmus. Přes reflexní zóny zad stimuluje činnost orgánů těla. Tato masáž obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organizmu, obzvlášť se osvědčuje při potížích krevního oběhu, alergiích, revmatických onemocněních svalů a kloubů, žaludečních a střevních poruchách, chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin, chronického únavového syndromu, bolestech hlavy atd.

 

Chodíte pravidelně na masáže? Jaké druhy jste již vyzkoušeli a jaký ve vás zanechaly dojem?

 

 

Autor: Michaela Holá

Vegetariánství - život bez masa
Když rostou zoubky

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Rakytník řešetlákový - zázračná rostlina
Bylinky

Rakytník řešetlákový - zázračná rostlina

19.10.2010

V současné době stále více lidí vyhledává alternativní způsoby léčby, mezi něž se dá zařadit také užívání bylinek. Velmi významnou léčivou rostlinou je rakytník řešetlákový.

Opařila jsem své dítě
Popáleniny

Opařila jsem své dítě

11.09.2010

Honzík slavil své 3. narozeniny. Pozvali jsme přátele s dětmi, aby si to děti pořádně užily. Byli u nás 4 kluci ve stejném věku a dvě holčičky o rok mladší, takže si dovedete před ...