Masáže

Podzimní očista organismu

Olga Jastrabová
03.11.2010

S nástupem podzimu se cítíme více unavení, psychicky i fyzicky. Ke špatné náladě přispívá ponuré sychravé počasí a hlavě tma, která kvůli posunu času přichází o hodinku dříve. Jak se dá bojovat s únavou a jak udělat něco zdravého pro své tělo?

S nástupem podzimu, změnou času a přívalem respiračních onemocnění se naše tělo vyčerpává. Je plné toxinů, které bychom měli z organismu odplavit a navíc se naučit, jak si barevný podzim a  chladné a sychravé počasi užít bez podzimních depresí.

Detoxikace neboli očista organismu

Detoxikace je brána k svěžesti, energičnosti a také ochraňuje před nemocemi. Očisťuje tělo od škodlivých toxinů, které se v organismu hromadí. Existuje mnoho očistných kúr, například půst, bylinné očistné čaje, změna stravy, aktivní pohyb, ale také medová detoxikační masáž.

Léčivé účinky medu

Med je přírodní produkt s obsahem látek, které blahodárně prospívají organismu.

Obsahuje širokou škálu vitamínů, bílkoviny, fruktózu, glukózu, sacharózu, minerály, aminokyseliny...

Dlouhodobé užívání medu je výbornou prevencí před respiračním onemocněním, posiluje imunitu, dezinfikuje a má blahodárný vliv na pokožku.

Med se však nesmí přidávat do horkého čaje, protože vysokou teplotou se zničí zdravé látky a z medu se stává pouze bezvýznamná sladká hmota.

Na našem trhu je již delší dobu nabídka medové detoxikační masáže.

Při medové masáži se na záda klienta nalije ohřátý med a pohybem dlaní se masíruje, a vytahují se tak škodlivé látky ven. Masáž trvá dle nabídky 20 minut až hodinu. Někomu nemusí být masáž příjemná, protože špatně snáší tíhu medu na zádech a nebo následné pumpování masérských dlaní, kdy med mírně tahá. Ovšem každý jedinec má svůj práh bolesti a každý vnímá masáž jinak.

Při jakých potížích pomáhá medová masáž

 • stres, únava, deprese
 • svalové a pohybové obtíže
 • bolesti kloubů a kostí
 • žaludeční a střevní poruchy
 • nespavost
 • menstruační potíže
 • neplodnost

Pro koho je nevhodná

 • jedinci alergičtí na med
 • klienti na chemoterapeutické léčbě
 • infekční onemocnění
 • krvácivé stavy

Očista organismu je také velice dobrá v jarním období, kdy na nás uléhá jarní únava a časté bolesti hlavy.

Podzim je nejvhodnější doba na relaxační činnosti, nejen zmíněné masáže, ale také poslech uklidňující hudby, četba, návštěva sauny (o různých formách saunování se dočtete v některém z příštích článků na www.zdrave.cz.).

Pár slovy se dá říci: Udělejte pro své tělo to nejlepší, co si zaslouží po každodenním shonu a stresu.

 

Vyzkoušeli jste již medovou masáž? Používáte jiné relaxační techniky?

Autor: Olga Jastrabová

Kámasútra aneb Milostná Indie
Atopický ekzém u kojenců

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Chraňte své tělo před mrazem!
Úrazy

Chraňte své tělo před mrazem!

02.12.2010

Před mrazy, které v těchto dnech venku panují, je třeba se dobře chránit. Mrazy přinášejí nebezpečí omrzlin, které nesouvisí jen s horskými a polárními oblastmi. Omrzliny mohou ude ...