zdroj: unsplash.com
Péče o tělo

Nový rok s novou péčí o pleť: Objevte účinky maderoterapie!

Veronika Tůmová
06.01.2023

Leden je každoročně obdobím novoročních předsevzetí, která se nejčastěji týkají snahy o zdravější způsob života. Kromě snahy o zhubnutí či vytvarování postavy vás určitě bude zajímat také zdravější péče o pleť, kterou jste možná v minulém roce trochu zanedbávali. Už jste slyšeli o maderoterapii? Pojďme si tento pojem trochu přiblížit.

Maderoterapie je v poslední době velmi vyhledávanou a oblíbenou metodou v boji proti celulitidě. Jde o speciální masáž prováděnou pomocí různě tvarovaných dřevěných nástrojů. Díky nim se na problematickou oblast těla vytváří rovnoměrný tlak a je efektivně nabourávána podkožní tuková tkáň. Výsledkem je lepší prokrvení, účinná detoxikace, a tím i lépe fungující lymfatický systém.

Co je to celulitida a jak funguje maderoterapie

Správné prokrvení je nezbytné pro účinnou detoxikaci organismu, jenž představuje odvod nežádoucích škodlivin z těla. Tyto škodliviny stojí za vznikem celulitidy. Celulitida, to jsou změny podkožního, tukového vaziva, způsobující nevzhledné dolíčky a hrbolky na kůži, někdy je tento jev také nazýván pomerančová kůže. Vyskytuje se v určitém věku u většiny žen, často v oblasti hýždí, dolních končetin a břicha. Kromě hormonálních faktorů či dědičnosti je vznik celulitidy také důsledkem nesprávně fungujícího lymfatického systému, který způsobují právě zadržované škodliviny.

Maderoterapie je metoda, která může s bojem proti celulitidě pomoci a je zároveň vhodná proti otokům nohou. Je to speciální masážní technika, která napomáhá jejímu odstraňování. Zahrnuje řadu dynamických hmatů prováděných pomocí speciálních dřevěných pomůcek. Tato metoda pochází z Kolumbie a je založena na použití těchto anatomicky tvarovaných nástrojů ze dřeva. Jde o zcela přírodní a hypoalergenní metodu, kterou může bez obav vyzkoušet každý.

Maderoterapií proti celulitidě

Tato masážní technika zahrnuje řadu řízených, opakujících se pohybů. Aplikováním tlaku dřevěných nástrojů na svaly, tukové zásoby a nerovnosti v podkoží dochází ke stimulaci lymfatického systému těla a odplavení nahromaděných toxinů. Podstatou celé procedury je lepší prokrvení problémových partii, kde správně nefunguje látková výměna. Výhodou použití těchto speciálně navržených dřevěných nástrojů je intenzivní a zároveň rovnoměrný tlak na vlákna celulitidy a odstranění tukových usazenin spolu s dalšími škodlivinami. Maderoterapie nevyvolává alergické reakce na kůži, používají se při ní ruční dřevěné válečky, vakuové přísavky a další nástroje.

Přínos maderoterapie

•    zlepšení lymfatického oběhu
•    správné prokrvení pokožky
•    redukce vrásek
•    odpočinek, relaxace a zmírnění stresu

Účinky maderoterapie

Maderoterapie je alternativní masážní technika mající veškeré výhody běžných masáží, při správném provedení je její výhodou kromě relaxace a uvolnění svalů výše zmíněná schopnost odstranění nebo zmírnění příznaků celulitidy. Masáž může také pomoci natáhnout a prodloužit kožní tkáň a pokožku tak viditelně vyhladit. Neexistuje však žádný vědecky podložený důkaz, že by tyto výsledky byly dlouhodobě udržitelné. Účinky jakékoli masáže obvykle zlepšují a prodlužují bylinné masážní přípravky, například s obsahem kurkumy nebo zázvoru. Ty pomáhají zamezit zánětu a rozkládat tělní tuky.

Zdroj: www.madero-terapie.cz, www.rehabilitace.info

Autor: Veronika Tůmová

Zima bez kil navíc: Nebojte se letos sundat zimní kabát!
Tipy pro lepší trávení po svátečních dnech! Na jaké potraviny vsadit právě teď?

Další články