Zuby

Bělení zubů po italsku

Zdravě.cz
18.11.2010

Jestli jste se někdy vydali na nákupy do Milána, Florencie či Benátek a náhodou vešli do tamějších lékáren, možná vašemu zraku neušlo, že v regálech s přípravky péče o zuby dominují pasty a speciální produkty BlanX.

Bělicí kosmetika BlanX, to je elegantní způsob, který používají italské filmové hvězdy pro svůj zdravý bílý úsměv. Protože taková je filozofie BlanX... učinit zdravé zuby bílými – spojit tyto dva atributy bez poškozování skloviny a přispět tak k celkovému zdravému vzhledu.

Jak to už u specializovaných výrobců bývá, také BlanX je uživateli šitý na míru. Nabízí totiž několik variant, které zahrnují bělení citlivých zubů, bělení zubů kuřáků a bělení v případě citlivých dásní, rychlou bělicí kúru, rychlé bělení bez peroxidů a pero na výrazně pigmentovaná místa.

Základ bělicí formule tvoří výtažky z arktických lišejníků. Právě tyto rostliny už po staletí používají domorodí obyvatelé nehostinného severu jako jediný prostředek na čištění zubů. Polární badatele zaskočil fakt, že příslušníci takovýchto jednoduchých kmenů mají zuby nejen velmi zdravé, což je způsobené absencí cukrů v potravě, ale hlavně sněhobílé!

Na základě výzkumu výtažků z arktických lišejníků vyvinula společnost Coswell kolekci dentální kosmetiky BlanX.

2.jpg

Typy past BlanX

  • BlanX Med White je univerzální bělicí pasta s nízkou abrazivitou, s obsahem fluoridových solí, mikrosilikátů na jemné rozlešťování a extraktů z pukléřky islandské a provazovky rozkvetlé, které působí proti tvorbě plaku a usazování pigmentací na povrchu skloviny.
  • BlanX Med Sensitive má podobný obsah, ale je obohacená o chlorid draselný, který snižuje citlivost obnažených zubních krčků.
  • BlanX Med Stain Removal je určená na výraznější pigmentace zubů zarytých kuřáků a pro vyšší bělicí účinek je do ní přidán enzym papain.
  • BlanX Med Delicate Gums navíc obsahuje výtažek z rostliny Yucca vera, který působí protizánětlivě, a pasta je tedy vhodná pro lidi s problematickými dásněmi, kteří ale mají zájem o bílý, zdravě vyhlížející chrup.

Účinek past je možno zvýšit použitím ústní vody BlanX s jejím synergickýcm působením. Obsahuje výtažky z lišejníků – pukléřky islandské (Cetraria islandica) a provazovky rozkvetlé (Usnea barbata); osvědčený fluorid sodný proti zubnímu kazu, alantoin jemně ošetřující dásně a bikarbonát sodný zvyšující pH v ústech. Protože ústní voda neobsahuje alkohol, není dráždivá a dobře ji snášejí i citlivé osoby.

3.jpg

Pro rychlé vybělení má BlanX tzv. Biphasic whitening system, tj. bělicí kúru ve formě gelu, obsahujícího 9 % karbamid peroxid. To je koncentrace, kterou stomatologové běžně používají a prodávají pro domácí použití, protože sklovinu nepoškozuje a zároveň má optimální bělicí efekt. Gel se používá 6 dní po dobu 10 minut večer po čištění zubů. Aplikace je prostá: v krabičce je kromě tuby plastový nosič, do kterého se gel nanese a nosič se nasadí na zubní oblouk.

Na výraznější pigmentace v mezizubních prostorech je určeno bělicí pero BlanX, s koncentrací karbamid peroxidu 7 % a je možné ho použít prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Pro zákazníky, kteří mají z peroxidů strach, anebo jim bylo jejich používání ze strany stomatologa zakázáno nebo nedoporučeno, je tu ještě jedna varianta rychle působící bělicí kúry – a to 14denní intenzivní pasta, která základní složku – výtažky z lišejníků - obsahuje ve zvýšené míře, a je tedy několikanásobně účinnější než základní kolekce past. Intenzivní pasta se používá dvakrát denně po dobu dvou týdnů.

Ke každému výrobku BlanX je v krabičce také malá šablonka s různými odstíny zubní skloviny (BlanXometer), podle které si můžete účinek přípravku doma před zrcadlem ověřit.

BlanX je cenově dostupný každému spotřebiteli. Do České republiky ho dováží společnost Profimed s. r. o. a díky ní je možné tuto kosmetiku získat nejen v pražských a mimopražských prodejnách Profimed, ale i v prodejnách dm ČR.

Další bližší informace lze najít na webových stránkách www.blanx.cz a www.profimed.cz.

Autor: Zdravě.cz

Létání miminek je nebezpečné
Omyly rodičů při péči o miminko

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Plazma zachraňuje životy
Vyšetření a léky

Plazma zachraňuje životy

14.12.2010

Darování krevní plazmy je stejně důležité jako darování krve. Na dárcích této specifické tekutiny jsou závislé tisíce nemocných lidí. Krevní plazma je totiž nezbytnou přísadou při ...