zdroj: pixabay.com
Bylinky

Vilcacora - silný aktivátor imunitního systému

Michaela Chylková
09.11.2014

Jen jeden z šedesáti druhů vilcacory má unikátní léčivé vlastnosti. Nejvíce prospěšných látek je obsaženo v kůře, z níž připravujeme odvar. Až magicky účinkuje na oslabený organismus, velmi dobře působí také při léčbě nádorových onemocnění. Pojďme si o této rostlině říci to podstatné.

Vilcacora - tradiční indiánská léčivá rostlina

Vilcacora je právem považována za královnu mezi rostlinami, které příznivě účinkují na naše zdraví. Jedná se o liánovitou rostlinu, jejíž léčivé vlastnosti od nepaměti znali zejména indiáni. Druhů vilcacory existuje až kolem 60 druhů, ale jen jeden druh se pyšní unikátními léčivými účinky. Vilcacora roste v džungli především na svazích hor a dosahuje délky až 30 metrů. Rostlina dozrává teprve ve 20 letech, kdy je kúra vilcacory již zdřevnatělá. A právě kůru a kořeny mladé vilcacory používáme k přípravě vývaru.

Léčebné účinky vilcacory

Vilcacora obsahuje speciální alkaloid izopteropodin, který dokáže silně aktivovat i velmi oslabený imunitní systém a povzbudit tak organismus k boji proti nemocem. Léčivé účinky jsou již potvrzeny mnohými lékaři a příznivé posudky každým dnem přibývají. Vilcacora je účinná při zánětlivých onemocněních, oparu, astmatu, žaludečních vředech a své nezastupitelné místo má při léčbě rakoviny. Užíváním vilcacory dochází k zániku novotvarů a růstu nádorů, což je skvělá zpráva v oblasti léčby nádorových onemocnění.

Zdůraznit musíme i preventivní účinek vilcacory, protože jak již bylo řečeno, posiluje imunitní systém a ten se pak stává mnohem odolnější vnějším vlivům.

Existují kontraindikace při podávání vilcacory?

Vilcacora se nedoporučuje podávat těm, kteří již absolvovali, případně budou absolvovat, transplantaci kostní dřeně a vnitřních orgánů, dále v případě transfuze. Vyhnout by se jí měly i kojící matky a těhotné ženy. Užívání by si měli rozmyslet i hemofilici a také osoby, které si aplikují inzulin či prodělávají hormonální terapii. Vilcacora není vhodná ani pro děti do tří let.

Příprava vilcacory

Vilcacoru nejčastěji podáváme v podobě čaje, který si doma sami připravíme. Do 1 litru vody přidáme 3 čajové lžičky vilcacory a vaříme 20 - 25 minut. Poté vilcacoru scedíme a už jen popíjíme.

Foto: Pixabay.com

Autor: Michaela Chylková

Dětský syndrom ruka-noha-ústa
Dýně prospívá zdraví i kráse

Další články