zdroj: pixabay.com
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Hubněte podle Mačingové - dieta, která funguje!

Jitka Suchánková
03.07.2014

Detox i dieta v jednom paní Mačingové je v současnosti hit! Poznejte účinky na vlastní kůži, zbavíte se přebytečných kilogramů bez hladovění. Účinek stravy na lidský organismus může být neutrální, negativní, ale také vysloveně pozitivní a blahodárný. Záleží na tom, co si sami vyberete.

Nárůst tukové hmoty se líbí málokomu z hlediska estetického. Jeho hlavní riziko však tkví v tom, že ohrožuje naše zdraví. Jistě všichni známe hrozbu civilizačních chorob jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, srdečně cévní onemocnění, dna, snížená funkce štítné žlázy, nemoci pohybového aparátu a další.

Detox podle Antonie Mačingové

Mluvíme tu o čtyřtýdenním stravovacím programu, který pomáhá získat ztracenou energii. Zvyšuje se aktivita vnitřních orgánů, zrychluje metabolismus, zlepšuje se krevní obraz. A pozor, hubne se! Důležité ovšem je neplýtvat svými myšlenkami směrem k hubnutí, ale pozornost věnovat výběru potravin s vysokou hodnotou živin.

Jak postupovat při dietě Mačingové

Stále zde hovoříme o 28 denním stravování. U této diety můžeme jíst dosyta, ano čtete správně - jíme do maximálního pocitu nasycení, samozřejmě se musí jednat o doporučené jídlo podle vypracovaného jídelníčku. Svačinky nejsou v jídelníčku uvedeny, pokud budete mít pocit hladu, pak si dejte ráno sušené švestky a vlašské ořechy, odpoledne pak bílý jogurt oslazený medem a ochucený skořicí. Večeři si můžete dát klidně i dvakrát, jenom pozor na časový interval před spaním, měly by to být zhruba 2 hodiny předtím, než organismus usne.

Účinky detoxikačního programu

Po dodržení 28 denního programu byste se měli cítit lépe, měl by se vám srovnat cholesterol, vysoký krevní tlak, hladina cukru v krvi, anémie, projevy pankreatitidy, měla by se zlepšit funkce štítné žlázy, měly by se výrazně zmírnit projevy kožních onemocnění, snižovat bolesti a otoky dolních končetin, projevy premenstruačního syndromu, klimakterické problémy, měl by se zlepšit stav pokožky, vlasů i nehtů a měla by se vám radikálně snižovat hmotnost.

Potraviny zařazené do jídelníčku podle Antonie Mačingové

Když si pozorně pročtete jídelníček na 4 týdny, zjistíte, že se tam hodně opakují stále stejné potraviny. Objevuje se hlavně červená řepa, mrkev, brokolice, fazolové lusky, sýr, vajíčko, olivový olej, ale také jogurt, mandle, ořechy, med. Pokud dodržíte rady v receptech, které pro vás paní Mačingová také sesbírala, budete pravděpodobně mile překvapeni výbornou chutí pokrmů. Nebojte se, u této diety není hlavním důvodem hladovět ani neznale týrat tělo sportem, ale změnit styl stravování.

Máte už nějakou vlastní zkušenost? Podělte se s ostatními čtenáři a poraďte jim fígly, které na první pohled nejsou zřejmé.

Foto: Pixabay.com

Autor: Jitka Suchánková

Tai-či - pohyb a meditace v jednom
Trpíte nespavostí a migrénou? Sáhněte po meduňce lékařské!

Další články

Jak pečovat o brýle
Oční vady

Jak pečovat o brýle

28.06.2014

Brýle jsou pomocníkem pro náš zrak, bývají také módním doplňkem. V každém případě jsou velmi křehké a potřebují šetrné zacházení. Aby nám dobře sloužily co nejdéle, musíme jim věno ...

Jak jste na tom s imunitou?
Imunita

Jak jste na tom s imunitou?

19.06.2014

Imunita je schopnost organismu bránit se proti antigenům, které pocházejí z vnějšího prostředí, ale mohou se také nacházet uvnitř organismu a škodit mu. Imunitu oslabuje fyzická ná ...

Žijete single? Nejste v tom sami!
Partnerské vztahy

Žijete single? Nejste v tom sami!

13.06.2014

Život single, tedy bez partnera, dnes není nic neobvyklého, dokonce se dá říct, že se jedná o jakýsi současný trend. Jsou to lidé většinou ve věku mezi 20 až 40 lety, jsou ekonomic ...