zdroj: pixabay.com
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Jahody - zdravé afrodisiakum?

Veronika Tůmová
30.05.2018

Jíst jahody je vyslovený požitek, snad jen málokdo chuti a vůni tohoto smyslného ovoce v letních měsících úplně nepropadne. Jste na tom stejně i vy? Pak určitě víte, že jahody nejsou jen synonymem skvělé chuti a začínajícího léta, ale že jsou i plné vitamínů a dokonce mohou efektivně zpestřit váš sexuální život!

Svíčky, šampaňské, jahody… to je přece dokonalá letní romantika! Dopřejte si po dobré večeři ve dvou právě jahody, třeba jako sladkou tečku pro chuťové buňky před započetím vrcholně romantického večera. Jahody obsahují nejen antioxidanty, ale především zinek, tato kombinace má pak údajně za následek i vyšší sexuální výkonost!

Jahody jako součást milostné předehry

Jahody jsou často ve spojení s čokoládou a se šampaňským velmi oblíbeným afrodisiakem, které má navodit tu správnou romantickou atmosféru a povzbudit sexuální touhu obou partnerů. Afrodiziakální účinky jahod však nezávisí pouze na obsahu zinku a manganu, ale také na účincích antioxidantů optimalizujících krevní oběh v pohlavních orgánech. Někteří odborníci a sexuologové dokonce doporučují sníst hrst jahod před samotným sexuálním aktem, aby požitek z něj byl intenzivnější.

Co jsou to antioxidanty a v čem se nacházejí?

Zinek, mangan a vitamín C - prvky pro zvýšení sexuální výkonnosti

Ovocná semena obsahují zinek, což je mimořádně důležitý prvek mající vliv na sexuální aktivitu. Zinek ovlivňuje množství a intenzitu vylučování mužského pohlavního hormonu -testosteronu, jenž aktivuje spermie a ženám dopomáhá k rychlejšímu a intenzivnějšímu pocitu vzrušení. Zinek najdeme i v jiných druzích ovoce, ale jen jahodová semínka obvykle nikomu při konzumaci nevadí a jsou dobře snášena.

Sexuální apetit a jeho intenzitu udává také mangan. Tento stopový prvek také funguje jako přirozené afrodiziakum, je však potřebný i pro správnou krvetvorbu, udržuje zdravé tkáně či správnou výživu mozku a nervů. Dalším významným prvkem, který pozitivně ovlivňuje naši sexuální touhu, je vitamin C, který je v jahodách obsažen přibližně ve stejném množství jako v citrusech.

Jahody - jak jinak nám ještě mohou prospět?

Žádné jiné české ovoce není tak bohaté na výše zmíněný mangan, který je důležitý pro tvorbu krve. Jahody však pomáhají také při léčbě jaterních chorob, dně nebo artróze, podporují činnost ledvin a příznivě působí proti vzniku močových a žlučových kamenů. Vyživují nervy a mozek, údajně nás také ochraňují před některými typy rakoviny. Jahody jsou kromě toho také známým přírodním bělidlem na zuby, což je důsledkem obsahu kyseliny jablečné. Jsou nízkokalorické, u malých dětí však mohou být příčinou vyrážek nebo průjmů.

Zdroj: Nova.cz, Dama.cz, Prozeny.blesk.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Tanec - náš nejpřirozenější a nejpříjemnější pohyb
Známé i méně známé choroby způsobené přenosem od klíšťat

Další články