Masáže

Masáže – zdravotní i příjemná záležitost

Jitka Suchánková
04.07.2012

Masáž je nejstarší forma terapie, a to nejen fyzická, ale i duševní. Masáž uvolňuje ztuhlé svaly a ulevuje tak od bolesti, zlepšuje prokrvení a látkovou výměnu, dodává energii, zbavuje stresu a únavy a urychluje rekonvalescenci.

Známe více než 100 druhů masáží, které vycházejí z různých kultur. Jsou to relaxační masáže, sportovní masáže, zpevňující masáže, energizující masáže, dále masáže působící proti některým neduhům a kosmetickým vadám (např. proti celulitidě), ale samozřejmě i tzv. omlazující masáže a spousta moderních druhů, které jsou více méně komerčně podloženy a mění se podle moderních aktuálních trendů. Jednotlivé druhy se ale samozřejmě mohou vzájemně prolínat.

Masáže s vůní i chutí

  • Medová masáž – využívá léčivých účinků včelího medu. Prokrvuje, dodává energii, pomáhá proti stresu a podporuje činnost jednotlivých orgánů v těle. Ulevuje od řady problémů tím, že detoxikuje organismus.
  • Pivní masáž – pivo je skvělé tím, že je to zdroj všech vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů. Pivní masáž nejen dodává pokožce tyto vitamíny a minerály, ale také zvyšuje odolnost pokožky proti nepříznivým vlivům okolního prostředí.
  • Čokoládová masáž – vůně čokolády působí na všechny naše smysly, masáž odstraňuje stres, detoxikuje organismus, vyhlazuje pokožku, zpomaluje proces předčasného stárnutí kůže a navozuje příjemnou náladu. Je to jedna z nejvíce uvolňujících a také nejsmyslnějších masáží.

Masáže pomocí přírodního materiálu

  • Bambusová masáž – provádí se zahřátými bambusovými tyčemi. Je vhodná na ztuhlé svaly, proti celulitidě, stresu a celkově uvolňuje.
  • Masáž svíčkou, teplým voskem – že vám to připomíná sado-maso sexuální praktiky? Nenechte se zviklat, odhoďte zábrany i obavy či dokonce strach a zkuste tuto velice příjemnou záležitost. Teplý vosk svaly dokonale uvolní, pokožka je hebká a jemná, vosk příjemně voní, celý organismus zažívá dokonalou relaxaci.

Masáže s vůní dálek a exotiky

  • Thajská masáž – spočívá v tlakové stimulaci akupresurních bodů, uvolňuje, navrací harmonii těla, fyzickou kondici i rovnováhu naší psychiky.
  • Havajská masáž – využívá jemných technik, je velice příjemná a oblíbená. Masér zapojuje nejen prsty a dlaně, ale i lokty a předloktí. Důležité jsou aromatické oleje, masáž je velice relaxační a odbourává stres a napětí. Je označována za perlu mezi masážemi.
  • Indonéská Bali masáž – skloubení relaxačních technik a aromatických olejů vás zavede do stavu blaženosti, odbourává stres a napětí, je to dokonalá relaxace, jeden z hitů současných SPA center.

Autor: Jitka Suchánková

Fontanela
Otrava olovem

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Homeopatie
Homeopatika

Homeopatie

31.07.2012

Alternativní léčba je stále ještě hodně opomíjena. Přitom homeopatická léčba pomáhá tam, kde konzervativní terapie selhává.

Předcházejte dětským úrazům
Úrazy

Předcházejte dětským úrazům

30.06.2012

Když jsou děti malé, chtějí všechno kolem sebe poznávat. Nejdříve se plazí, potom se stavějí a dělají první krůčky. S tím vším přichází i riziko pádů, škrábanců, modřin, zlomenin a ...