Péče o tělo

Indulona - chrání naše ruce už 66 let!

Veronika Tůmová
06.04.2014

Indulona, kdo by ji neznal? Tento ochranný krém na ruce spatřil světlo světa 21. května roku 1948 v Hlohovci na Slovensku. Za necelé dva měsíce tak oslaví neuvěřitelných 66 let na našem trhu! Proč po tak dlouhé době stále saháme po známé tubě, na kterou mnozí z nás nedají dopustit? Čím se liší od těch stovek druhů “zázračných“ dovážených krémů, kterých jsou plné drogerie i lékárny?

Indulona patří k řadě ryze českým, lépe řečeno československým produktům, které si už tolik let navzdory přívalům kosmetických a lékařských přípravků ze zahraničí, stále udržují naši oblibu.

Historie vzniku a výroby Indulony

Název Indulona původně vznikl od slova industrializace, protože ta byla tehdy v poválečném Československu na vzestupu. Lidé pracující v továrnách měli tehdy potíže s vysušenou a podrážděnou pokožkou. Právě Indulona jim měla pomoci a rozhodně nezklamala. Za jejím vznikem stojí světově uznávaný dermatolog, profesor Eugen Hegyi, který vedl její klinické testování. Výroba Indulony dodnes podléhá přísné farmaceutické kontrole. Od doby jejího vzniku se nemění ani její původní receptura, ani technologický postup výroby. Nenápadné a tradiční tuby, které se časem mění jen barvou či logem, tak obsahují stále stejnou a uznávanou kvalitu.

Indulona - čím je výjimečná?

Podle zkušených dermatologů tkví dlouhodobý úspěch Indulony právě v jejím neměnném a unikátním složení, které obsahuje takové receptury, jež nejsou obvyklé ve výrobě jiných krémů určených k ochraně a výživě rukou. Indulona byla totiž původně lék. Je známá a oblíbená nejen u nás, ale i v mnoha dalších zemích východní a střední Evropy. Prodává se také v Thajsku a v USA. Lidé, kteří Indulonu pravidelně používají, chválí její snadnou roztíratelnost, jemnou konzistenci, příjemnou vůni, ale také fakt, že zbytečně nemastí, přitom zanechává ruce dlouho jemné a vláčné. Mimořádně oceňují také to, že je ve srovnání s jinými krémy až extrémně levná a přestože je natolik kvalitní, cenově se stále drží hluboko pod průměrem.

Druhy Indulony

Univerzální (modrá) Indulona

Promašťuje, hydratuje, je vhodná na popraskanou a odmaštěnou pokožku.

Měsíčková Indulona

Regeneruje, zklidňuje a zvláčňuje pokožku, obohacena glycerinem a výtažkem z měsíčku lékařského.

Rakytníková Indulona

Zpomaluje stárnutí pokožky a tvorbu vrásek, obsahuje rakytníkový olej a vitamin E.

Antimikrobiální Indulona

Hydratuje a desinfikuje, obsahuje silikonový olej a desinfekční složky.

Heřmánková Indulona

Zklidňuje, regeneruje, má protizánětlivé účinky.

Olivová Indulona

Je vysoce hydratační, regeneruje, obohacena olivovým olejem.

Indulona je u nás stále nejprodávanější značkou v oblasti péče o ruce. Za 66 let její existence se vyrobilo a prodalo již více než 400 milionů balení v České republice. Všechny krémy řady Indulona se stále vyrábí ve slovenském Hlohovci, ve společnosti Saneca Pharmaceuticals a.s.

Autor: Veronika Tůmová

Aromaterapie - léčivá síla vůní
Světový týden alergie 2014

Další články

Narkóza a co o ní možná nevíte
Nemoci a léčba

Narkóza a co o ní možná nevíte

13.03.2014

Narkóza (celková anestezie) stále ještě v mnoha lidech probouzí nepříjemné pocity, strach a nervozitu. Jsou s celkovou anestezií spojena nějaká rizika? Jak se na ni připravit? Může ...