zdroj: pixabay.com
Péče o tělo

Manuál pro pevná prsa

Michaela Chylková
31.07.2014

Prsa jsou odpradávna symbolem ženství a mateřství. Každá z nás touží po souměrnosti, pevnosti a dokonalé velikosti. Názory na to, která jsou ta nej, se různí. Ovšem vyplatí se vědět pár triků, které prsům prospívají.

Tipy pro pevná prsa bez ohledu na věk

Studená sprcha vypne pokožku

Chladná voda vypíná a zpevňuje pokožku celého těla, pro prsa to platí obzvlášť. Vyzkoušejte na závěr sprchování dopřát svému dekoltu a prsům 1 - 2 minuty ledové sprchy. Pokud to nezvládnete, stejně účinný je i ručník namočený do studené vody s pár kostkami ledu. Takto připravený ručník vyždímáme a na prsa na pár minut přiložíme.

Pevnější prsa díky krémování a peelingu

Peeling ve sprše, po osušení aplikace zpevňujícího krému - to by se pro každou ženu mělo stát pravidlem. Jemnými peelingovými přípravky dopřejeme ňadrům jednou týdně obrušující péči. Prsa lehce masírujeme krouživými pohyby. Takto promasírovaná prsa skvěle vstřebají aktivní látky zpevňujcích krémů. Speciální přípravky na prsa mají vypínací efekt a obsahují látky zvětšující objem. V případě, že nemáme zpevňující přípravek po ruce, namasírujeme je alespoň voňavým tělovým olejem.

Posilování prsních svalů je nezbytnost

I prsní svaly potřebují posilovat. Ideální je plavání a pár jednoduchých cviků, díky kterým získají prsa hezčí tvar. Nejjednoduším a nejznámějším cvikem je tlak dlaní proti sobě, kdy máme lokty v úrovni ramen, pohyb můžeme zintenzivnit pomocí malého nafukovacího balonku.

Upoutejte pozornost na prsa!

Zvolte správnou podprsenku

Velmi důležité je najít tu správnou velikost i střih. Podprsenka by měla dokonale sedět, jen tak dokáže zázraky s vytvarováním horní části postavy a také naším sebevědomím. Podprsenku volíme vždy úměrně své postavě, prsa by neměla překypovat pod, nad a ani na stranách. Větší prsa potřebují oporu, silnější ramínka a kostice by měly být samozřejmostí. Při sportu se vyplatí nosit speciální prádlo, které dodá maximální oporu.

Prsa středem pozornosti nejen díky šperkům

Máte malá prsa? Na všem je důležité najít výhodu! Žena s malými prsy si může dovolit nosit oblečení s výraznějšími vzory, extravagantní šperky a vršky s řasením, volány či mašlemi. Naopak velká prsa ocení hlubší výstřihy, zavinovací sřihy, matné a tmavé barvy. U šperků je důležité myslet především na správnou délku náhrdelníku (ideální je střední). Optimální je, když náhrdelník kopíruje tvar našeho výstřihu.

Tip pro okouzlující dekolt

K upoutání pozornosti na náš dekolt, ať už máme jakoukoliv velikost, postačí také pár třpytek, bronzový pudr nebo olej. Dekolt bude působit plněji.

Foto: Pixabay.com

Autor: Michaela Chylková

Špatná nálada, nebo deprese? Rozpoznejte příznaky!
Co nevíte o medu - přírodní sladidlo i lék

Další články

Jak pečovat o kontaktní čočky
Oči

Jak pečovat o kontaktní čočky

21.07.2014

Péče o kontaktní čočky může připadat uživatelům brýlí příliš složitá a zdlouhavá. Možná i proto zůstávají raději věrní klasickým brýlím. Je pravdou, že stejně jako brýle, i kontakt ...

Dovolená s dětmi - vyrazte pod stan!
Cestování - dovolená

Dovolená s dětmi - vyrazte pod stan!

10.07.2014

Máte-li doma jen několikaměsíčního drobečka, možná jste se rozhodli letos žádnou dovolenou neplánovat, ale s příchodem léta začínáte měnit názor. Odrazuje-li vás vtíravá předtucha, ...