zdroj: pixabay.com
Péče o tělo

Výživa a péče o pleť po třicítce

Veronika Tůmová
15.01.2015

Právě v tomto věku jsou ženy současné společnosti vystaveny největším tlakům a stresu. Často prožívají svá první těhotenství a rodí své první děti, pečují o rodinu, ale zároveň budují kariéru a vedou hektický život. Stres, nepravidelná strava a nedostatek spánku se tak dříve nebo později začne viditelně podepisovat do našich tváří. Proč tomu tak je a co s tím?

Proměny pleti po třicítce

Po třicátém roce života se naše pleť pomaleji regeneruje, hůře se zbavuje starých a odumřelých buněk, ochabuje a ztenčuje se, snižuje se její elasticita a začínají se objevovat první vrásky (především v oblasti kolem očí). Důvodem je ubývání kolagenu, což snižuje také množství mazu pokožky. Kůže potřebuje získat zpět svou pevnost a pružnost, toho docílíme jedině správnou a dostatečnou hydratací.

Základem péče o pleť je hydratace

Základním předpokladem je nejen hydratace zvenčí, ale i zevnitř. Je nutné dbát na pravidelný pitný režim po celý rok, nejen v letních měsících. Dalšími dobrými pomocníky v péči o pleť po třicítce jsou kvalitní krémy s vysokým obsahem hydratačních látek, které jsou určené pro den i noc.

Jak dokonale vyživit pleť po třicítce?

Kvalitní krémy zajistí výživu pleti, v boji o krásnější a zdravější pleť však potřebují naši spolupráci, tou je zařazení důležitých stopových prvků a vitamínů do našeho jídelníčku. Ten bychom měli obohatit především ovocem a zeleninou s vysokým obsahem vitamínů A, C, a E. Tyto vitamíny prospějí pokožce v souvislosti s regenerací, celkově zlepší její vzhled a sníží riziko vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Vitamín E také poskytuje ochranu před škodlivým UV zářením.

Kosmetika, regenerační a hydratační masky 30+

Speciální kosmetika určená pro pleť po třicítce je založená na obsahu koenzymu Q10 nebo kolagenu. Na první jemné vrásky kolem očí zvolte pak speciální oční krémy s obsahem těchto látek. Krémy používejte pravidelně jako doplněk správné výživy a hydratace, jak je popsáno výše. Snažte se také dopřát si více odpočinku a nebýt otrokem vlastního stresu a neustálého vypětí. Naučte se vypnout a relaxovat!

Znatelné výsledky tak na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Aspoň jednou týdně si dopřejte také malý luxus v podobě speciální regenerační masky, která vaši pleť dokonale vyživí, zregeneruje a rozzáří. Pro vás to bude zároveň skvělá příležitost ke chvilce odpočinku. Vybrat si můžete z mnoha druhů, např. osvěžující hydratační masky s obsahem kyseliny hyaluronové, masky s medem a lecitinem, zeleným čajem, masky pro citlivou a namáhanou pleť, ale také bahenní masky pro revitalizaci a uvolnění pórů.

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Zimní vitamínové bomby - zkuste domácí koktejly!
Akné v dospělosti - příčiny a způsob léčby

Další články

Hipoterapie - léčba jízdou na koni
Nemoci a léčba

Hipoterapie - léčba jízdou na koni

06.12.2014

Slyšeli jste už někdy o tom, že sedět na hřbetě pomalu jdoucího koně může být samo o sobě terapií? Je to skutečně tak. Pohybem hřbetu koně při chůzi vznikají tzv. multisenzorické a ...

Skořicová vůně Vánoc
Bylinky

Skořicová vůně Vánoc

04.12.2014

Skořice je kůra stromu zvaného skořicovník. Má charakteristickou vůni, která dodává šmrnc jablečným štrúdlům, perníčkům i svařeným vínům. Je to také spolu s mandarinkami vůně Vánoc ...