zdroj: Archiv společnosti
Komerční prezentace
Sport a relaxace

Kolo jako součást každodenního života

Zdravě.cz
05.08.2022

Vidíte je všude. V době, kdy jsou města přeplněna automobily, které tvoří nikdy nekončící kolony, přestože ceny pohonných hmot jsou na maximu, představuje městské elektrokolo báječnou alternativu pro všechny, kteří buď nechtějí trávit hodiny v dopravní špičce nebo jen hledají variantu, která bude příznivější jak pro ně samotné, tak pro životní prostředí. Elektrokola mění cyklistiku, lákají k ní mnohem více lidí a postupně mění také charakter dopravy ve městě. Elektrokolo se tak stává součástí každodenního života.

Rychlejší a dostupnější než automobily

Existuje důvod, proč ve většině velkých měst na světě doručují pizzu a všechny služby náchylné na čas na kolech nebo mopedech. Ten důvod je prostý a spočívá v úžasné mobilitě, skladnosti a flexibilitě, kterou kolo přináší. Ovšem s vynálezem elektrokol dostává zcela nový rozměr. Jejich rychlost je sice zákonem omezena na maximálních 25 km/h, nicméně v momentě, kdy v autě zůstanete zaseknutí a nemůžete ani tam ani zpět, jsou výhody a benefity elektrokola zcela zřejmé. Můžete využívat jak pozemních komunikací, tak cyklostezek. Protože elektrokolo je oproti automobilu nebo motorce malé, vejde se všude a vy tak případnou kolonu bez problému předjedete nebo zkrátka zvolíte jinou trasu. Městská elektrokola, stejně jako ostatní elektrokola, zdobí elektropohon a baterie, které vám budou na cestě vypomáhat při šlapání, budete-li si to přát. Proto je jízda na nich nenáročná, plynulá a nemusíte mít strach z propoceného oblečení či únavy na padnutí. Navíc jsou dostupná opravdu pro všechny, bez ohledu na věk a nepotřebujete na něj žádný řidičský průkaz nebo jiné osvědčení.

Ekologičtější a aktivnější život každý den

Kromě značného ušetření na pohonných hmotách, jejichž cena se neustále mění a za poslední léta výrazně vzrostla, vám městské elektrokolo snadno otevře dveře do světa aktivního životního stylu. Je statisticky dokázáno, že elektrokola lidi baví mnohem více než klasické bicykly a díky tomu na nich jezdí mnohem častěji, což ve výsledku přináší zlepšení celkové fyzické kondice, ale také zlepšení psychického zdraví, protože jak víme, endorfiny mají dobrý vliv na naši psychiku. Městská elektrokola si získávají srdce mnohých také díky tomu, že jejich provoz je ekologický a přináší tak dobrý pocit nejen z jízdy, ale také z toho, že děláte něco, co může změnit svět k lepšímu.

Přizpůsobte si své městské elektrokolo

Vývoj technologie je poslední desetiletí na vzestupu v podstatě ve všech odvětvích. Elektrokola na tom nejsou jinak. Ovšem značný posun můžete zaznamenat také v oblasti doplňků pro elektrokola. Díky jejich široké škále si přizpůsobíte své městské elektrokolo tak, aby vyhovovalo přesně vašim požadavkům a potřebám. Na výběr máte nespočet brašen, malých i velkých tašek nebo kapsiček, které dohromady pojmou vše, co byste si s sebou potřebovali na cestu vzít. Samozřejmostí je také možnost připevnit na kolo košík, se kterým dojedete bez problému třeba na nákup. O vaši bezpečnost se potom postarají prvky jako světla, odrazky, chrániče nebo zvonky.

Nemějte strach z dojezdové vzdálenosti

Dojezdová vzdálenost je údaj, který určuje, jak daleko vás elektrokolo doveze na jedno nabití baterie. Tento údaj je pouze orientační, protože je ovlivněn mnoha faktory, které předem nezjistíte ani nezměníte jako jsou povětrnostní podmínky, terén, váha jezdce či míra asistence při šlapání. Ovšem nemusíte z ní mít strach. Dnešní městská elektrokola mají běžně dojezdovou vzdálenost 130-150 km a některá dokonce i 180 km a výhodou elektrokol je, že jejich baterii můžete dobít kdekoli, kde mají elektrickou zásuvku a nechají vás ji použít.

Galerie

Autor: Zdravě.cz

Letní výzva: Jak si i během léta zachovat svou formu?
Cuketa – zdravá letní zelenina, která pomůže i s hubnutím

Další články

Jak můžete zlepšit své zdraví jen pomocí dýchání
Sport a relaxace

Jak můžete zlepšit své zdraví jen pomocí dýchání

Dech je pro náš život nepostradatelný. Bez jídla dokážeme vydržet několik týdnů, bez vody pár dní, ale bez dechu jen pár minut. Znamená to ale, že dech patřičně oceňujeme? Bohužel ...