Terapie

Účinky kineziologie

Michaela Holá
03.02.2010

Kineziologie je metod, při níž je možné vyřešit si skryté konflikty z minulosti, které ovlivňují váš reálný život. Její podstatou je zharmonizování energií těla a nalezení příčiny, která narušila tok vaší energie v těle (traumatický zážitek, špatná zkušenost), a její proudění opět obnovit.

Základy kineziologie

Základy kineziologie položil již v roce 1964 George Goodheart. Ty byly dále rozpracovány a roku 1973 John F. Thie sestavil učební materiál s názvem "Touch for Health". V dalším vývoji této metody se vyspecifikovalo několik odvětví. U nás byla roku 1999 založena Česká společnost pro rozvoj osobnosti One Brain systém, která se právě odvětví kineziologie věnuje.

Kineziologie odstraňuje bariéry, které jsme v minulosti získali a pomáhá nám nalézt rovnováhu a možnost svobodně se nyní rozhodovat. S její pomocí se odstraňují energetické bloky v mozku vzniklé působením stresů. Ve stresových situacích dochází totiž v našem těle k negativní reakci, která pro nás může mít do budoucna mnohé nepříjemné důsledky. Výsledkem mohou být různé typy fyzických či duševních problémů (bolesti hlavy, zad, obezita, alergie, fóbie atd.).

Tato metoda pracuje s tzv. svalovým (kineziologickým) testem. Vychází z předpokladu, že mozku můžeme zadat jakoukoli otázku a odpověď dostaneme v podobě změny svalového napětí. Terapeut tedy jemně zatlačí dlaní na předpaženou ruku klienta, aby mohl pocítit změnu napětí svalu a získal tak odpověď na svoji otázku. Při negativní myšlence sval oslábne, při pozitivní zesílí. Následná korekce zablokovaného proudění energie se skládá z jednoduchých pohybů a dotyků, případně světelného působení.

Účinky kineziologie

 • zlepšení komunikace s ostatními lidmi, podpora komunikace, pochopení v rámci rodiny
 • pomoc  při řešení partnerských neshod
 • snížení napětí, uvolnění, odstranění stresu
 • urychlení léčby zdravotních problémů (bolesti zad, kloubů, hlavy, kožní nemoci, záněty, chronické i akutní obtíže)
 • korekce váhy
 • pomoc při problémech s otěhotněním
 • ujasnění si svých cílů, nalezení životní cesty
 • získání sebedůvěry
 • odbourání fóbií
 • odstranění alergií
 • pomoc při léčbě závislosti
 • zvýšení imunity organizmu

Během života můžeme přijmout mnoho negativních programů, které následně ovlivní náš život. Jedním ze způsobů, který nám může pomoci se tohoto negativního zbavit, je tedy i kineziologie. Pomocí ní můžeme provést jakýsi „úklid sami v sobě", opustit nevhodné a připravit cestu volnosti v rozhodování a příjemným emocím.

 

Slyšeli jste již dříve o kineziologii? Věříte jejím účinkům a byli byste ochotni ji vyzkoušet?

Autor: Michaela Holá

Strašák žen - rakovina prsu
Bude jednou možné člověku transplantovat zvířecí orgány?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...