Bylinky

Čistě přírodní produkty pro zdraví

Milena Mocková
05.06.2013

Různých doplňků stravy, které "zaručeně vyléčí" téměř jakoukoli chorobu, je na našem trhu obrovské množství. Jak mezi nimi rozeznat ty opravdu účinné, navíc čistě přírodní bez různých chemických úprav? V dnešním článku vás seznámíme se třemi produkty, jejichž léčivé účinky znají a vužívají lidé z míst, odkud rostliny pocházejí, spousty let.

Výsledky vědeckých výzkumů dávají za pravdu těm, kteří tvrdí, že spousta rostlin má velkou léčivou hodnotu, o které věděli již naši předci. Mnozí vědci a lékaři bohužel nechtějí vzít tento fakt na vědomí a stále upřednostňují syntetické léky.

Mezi nejúčinnější a nejoblíbenější přírodní produkty patří výtažky z rostlin yucca, vilcacora a sladkovodní řasy spirulina.

Yucca - hojí rány a čistí vnitřnosti

Yucca je stále zelená palma rostoucí v extrémních pouštních podmínkách na jihu Spojených států a v zemích Střední Ameriky.

Obsahuje až 90 % saponinů, které tvoří ve střevě nerozpustnou sloučeninu s cholesterolem, čímž zabraňují jeho vstřebávání do krevní plazmy.

Yucca odstraňuje z těla patologické usazeniny, zvyšuje filtraci ledvin, působí ve žlučových cestách, urychluje hojení ran a brání tělo před infekcemi.

Spirulina - snižuje tlak, detoxikuje ledviny

Spirulina je sladkovodní řasa, která obsahuje všechny základní vitamíny, minerály a živiny. Její další důležitou složkou jsou  tzv. fytonutrienty, které podporují funkci imunitního systému, zlepšují stav organismu a působí jako prevence mnoha onemocnění.

Spirulina má protivirové účinky, redukuje cholesterol, snižuje vysoký krevní tlak, podporuje krvetvorbu, pomáhá detoxikovat ledviny, chrání buňky před radiací a zlepšuje střevní mikroflóru. Je naprosto ideální pro dnešní stále spěchající společnost.

Vilcacora - pomáhá i proti rakovině

Liánovitá rostlina Vilcacora pochází z jihoamerické Amazonie a místní indiáni znají její léčivé účinky od nepaměti. Moderní civilizace ji objevuje hlavně v posledních letech.

Vilcacora obsahuje alkaloid izopteropodin, který aktivuje imunitní systém. Je účinná při zánětech, astmatu, pomáhá v boji s opary, žaludečními vředy a především dokáže bojovat s rakovinou, protože zabraňuje tvorbě novotvarů v těle. Amazonští indiáni proto v vůbec netuší, co to nádorová onemocnění jsou.

Všechny tři výše zmíněné produkty se dají sehnat v lékárnách v podobě kapslí, případně prášku, z něhož se dělá bylinný odvar.

 

Jaký je váš názor na přírodní produkty? Věříte jim?

Autor: Milena Mocková

Jak se nejlépe vyhnout kvasinkám
Světový den bez tabáku

Další články

Rizika a druhy břišní kýly
Kýla

Rizika a druhy břišní kýly

27.05.2013

Kýla (latinsky hernie) patří mezi nejčastější chirurgická onemocnění. Kýly jsou buď vrozené, nebo získané. Dále se dělí podle místa jejich vzniku. Mezi nejčastější patří břišní kýl ...

Jak mít krásné vlasy
Vlasy

Jak mít krásné vlasy

23.05.2013

Každá žena touží mít krásné a zdravé vlasy. Po zimě však vlasy vypadají úplně jinak, chybí jim lesk, objem a vypadají unaveně. Zde je několik tipů pro zvětšení objemu či dosažení l ...

Co dělat proti jarní únavě
Únava

Co dělat proti jarní únavě

17.05.2013

Stává se vám v tomto období, že sotva vstanete z postele, cítíte se malátní, vše vás bolí a jste podráždění? Nemusíte se ničeho obávat, protože se pravděpodobně jedná "pouze" o jar ...

Děti a špína
Péče o dítě

Děti a špína

13.05.2013

Chránit děti před jakoukoli sebemenší špínou není úplně rozumné. Když se snažíme děti držet ve sterilním prostředí, můžeme jim tak spíš uškodit a oslabit jejich imunitní systém.