Jak zhubnout

Rychlé a zdravé hubnutí do plavek

Veronika Tůmová
13.07.2010

Léto je v plném proudu a vy se stále zdráháte vyrazit k vodě kvůli nějakému tomu kilu navíc nebo viditelné celulitidě? Hubnutí bylo, je a bude nelehká a ošemetná záležitost, ale proč si tím kazit léto a pohodovou dovolenou? Zlepšit svou kondici, a zvýšit si tak ztracené sebevědomí, začít se znovu cítit dobře a vyrovnaně, to nemusí trvat dlouhé měsíce, ani stát spoustu peněz, času a vypětí.

Drastické diety a zázračné přípravky na hubnutí?

Nejsou zrovna nejlepším řešením, chceme-li brát své rozhodnutí zhubnout vážně. Kromě toho i náš osobní přístup je v této situaci důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Pozitivní naladění bude mít rozhodně příznivější vliv na sílu naší vůle než vnímání našeho pokusu o zhubnutí jako něco, co stejně nemůžeme zvládnout, co nás bude jen nepříjemně omezovat a s čím je zbytečné vůbec začínat, protože to zase skončí naším selháním, jako už tolikrát předtím.

Zapomeňte také na reklamy typu "snadno a rychle", nebo zázračné drahé pilulky a preparáty, které slibují hubnutí u televize, aniž bychom se zvedli z pohovky.

Pohyb, změna v jídelníčku a omezení stresu

Chceme-li zhubnout opravdu bezpečným a zdravým způsobem, měli bychom se přidržet právě těchto zásad. Může se zdát, že jde o proceduru příliš dlouhodobou, která nakonec nepřinese žádné výraznější změny, ale opak je pravdou. Se zdravou dietou je samozřejmě vhodné začít co nejdřív, není však nutné složitě počítat každou kalorii. Své stravovací návyky můžeme upravovat postupně podle celkové životosprávy a s přihlédnutím k naší pohybové zatíženosti. Stres je další faktor, který bychom měli mít nejen v této době co nejvíce pod kontrolou.

Snižte přísun energie

Snažte se omezit přísun vysoko energetické potravy, jako jsou různé druhy sladkostí či slazených nápojů. Nahraďte je zdravějšími alternativami, například ovocnými džusy a šťávami. Obohaťte svůj jídelníček o dostatek ovoce a zeleniny, dodržujte pitný režim. Pokuste se odepřít si něco z toho, co znamená nadbytečný přísun energie pro vaše tělo. Jezte střídmě, zkuste i méně sladit a učte svůj mlsný jazýček zvykat si na alternativu nízkokalorických snacků místo obvyklých zákusků a tučných pamlsků.

Nechcete-li si odpírat příliš mnoho, je na čase zapojit celé tělo. Je nutné spotřebovat přebytečnou energii pravidelným a dostatečným pohybem. Stále nezapomínejte na to, že to celé děláte jen pro sebe a že musíte být vytrvalí. Jen tak se můžete už po krátké době dočkat nejen výsledků, ale i příjemného pocitu zadostiučinění.

Tipy pro zdravé hubnutí

  • jezte málo a pravidelně, ideální jsou menší porce v průběhu celého dne
  • není nutné vyřadit nejrůznější druhy potravin, strava by měla být pestrá a vyvážená v obsahu živin a vitamínů, potravin bohatých na právě tyto prvky by však mělo být víc než těch ostatních
  • jezte v klidu a s chutí, ne ve spěchu, ve stoje a za stresových situací
  • pravidelně cvičte, můžete začít jen drobnými změnami, jako je použití schodů místo výtahu, chození na procházky a podobně

 

Zkoušeli jste někdy narychlo zhubnout? Napište nám jak a hlavně s jakými výsledky.

Autor: Veronika Tůmová

Rizika letních sexuálních dobrodružství
V létě hrozí mnohem častěji úrazy páteře

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...