zdroj: pixabay.com
Nemoci a léčba

Léčivá síla svící - jak se používají a jak pomáhají?

Veronika Tůmová
28.12.2015

Používání tělových a ušních svící spadá do oblasti alternativní medicíny. Mají hlubokou historii a jejich tvar, stejně jako přírodní materiál, ze kterých jsou vyráběny, se postupem času měnil a zdokonaloval až do současné podoby. Kdysi se používala například svinutá březová kůra, dutá stébla trav a svinuté listy různých bylin. Tyto materiály však příliš dlouho nehořely, proto přišel na řadu vosk smíchaný s různými bylinami, do kterých se tyto první léčivé svíce namáčely.

Léčivé svíce - z čeho se vyrábí a co obsahují?

Možná jste už slyšeli o tzv. konických svících. Konický tvar léčivých svící je považován za velmi účinný při vytahování bolestí a neduhů z těla. Tělové a ušní svíce jsou dnes vyráběny z různých materiálů, nejčastěji ze včelího vosku či voskových směsí, spolu s parafínem a přidáním esenciálních olejů, bylinných silic a výtažků z léčivých koření. Listy a kůra, ze kterých se kdysi svíce vyráběly, jsou dnes nahrazeny lněným nebo bavlněným plátnem.

Mohou tělové a ušní svíce skutečně pomoci? A jak?

Tělová svíce, zapálená a umístěná na ošetřovanou část těla, stimuluje ohněm a jím vytvářeným teplem v kombinaci s jemným sacím účinkem nervová zakončení či reflexní body nacházející se na kůži lidského těla. Při hoření vzniká uvnitř dým, který proudí směrem dolů - do místa aplikace. Tento dým obsahuje účinné látky z včelího vosku, kurkumy a případně bylinného extraktu. Po zahřátí svíčky se obrátí tah a dým začne stoupat vzhůru. Naváže s sebou z těla bolesti, záněty, škodliviny, podlitiny, otoky a jiné. Plamen prohořívá aurou a spaluje v energetických tělech negativní energie a emoce. Tím tělová svíce pomáhá tělu k relaxaci, aktivuje lymfatický systém, podporuje detoxikaci a ozdravující proces.

Při hoření ušní svíce dochází ke změkčení ušního mazu vlivem tepla a jeho posunutí společně s nečistotami ven z ucha díky podtlaku vzniklého komínovým efektem. Skrze ucho podpoříte celé fyzické tělo, protože ušní svíce dokáže stimulovat akupunkturní body umístěné hluboko ve vnitřním zvukovodu v blízkosti bubínku. Tyto body jsou jinak téměř nedostupné.

Při hoření tělové svíce i ušní svíce se do organismu dostávají skrze teplem rozšířené póry kůže výtažky z včelího vosku. Ten má antibakteriální účinky, váže na sebe z těla kovy a prodlužuje dobu hoření. Kurkuma je důležitá a známá svým protizánětlivým a antibakteriálním účinkem, který se zde využívá.

Jak aplikovat léčivé svíce v závislosti na některých potížích?

  1. Hojení jizev, modřin a zranění - tělové svíce stavte kousek od jizvy nebo zranění. Nikdy tělové svíce nedávejte přímo do otevřené rány. Účinek tělové svíce pomáhá rychlejšímu zahojení.
  2. Alergie a ekzémy - tělové svíce použijte přímo na reflexní body jater na rukách nebo nohách.
  3. Zalehlé dutiny, rýma, migréna a zuby - tělové svíce vypalujte přímo na čelních dutinách nebo dutinách pod lícní kostí a to tak, že jí budete bez nadzvedávání hodně pomalu posunovat. Ošetřete vždy obě strany a začněte u kořene nosu. Při bolestech zubů tělovou svíci přiložte na tvář přímo nad bolavý zub. Tělová svíce dokáže vytáhnout i váček z dásně. Můžete použít až tři tělové svíce za sebou, nebo jeden kus tzv. turbo svíce. Při bolestech hlavy tělové svíce aplikujte mezi šestým a sedmým krčním obratlem.

Veškeré další informace o použití a diagnostice, dále názorné obrázky a upozornění k využití této léčebné metody najdete v nezkrácené podobě na uvedených webových stránkách.

Zdroj: www.ocistne-telove-svice.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Hubneme po Vánocích - zkuste to bez pečiva!
Zdravá výživa během zimy

Další články

Vánoční koření - provoní advent a upevní zdraví!
Bylinky

Vánoční koření - provoní advent a upevní zdraví!

10.12.2015

Konec roku je za dveřmi a s ním samozřejmě i doba nejkrásnější, Vánoce. Už cítíte tu vůni? Jehličí, cukroví, vonné svíčky, vánoční koření, které provoní byt a navodí tu ojedinělou ...