Úrazy

Laserová terapie

Komerční prezentace
12.12.2011

Laserová terapie je využívaná v medicíně více než dvacet let. Za celou dobu byla klinicky ověřena při léčení mnoha potíží.

Zařízení laserové terapie jsou v nemocnicích, rehabilitačních centrech, pracovištích fyzioterapeutů, pečovatelských domech nebo v ordinacích sportovních i praktických lékařů. Díky neustále se vyvíjejícím novým technologiím se dnes objevují laserová léčebná zařízení, která mohou být používaná i v domácnostech.

SDIM5419_web.jpg

Při léčení akutních i chronických potíží je nejen rychlejší účinek regenerace a ulevení bolesti, ale zároveň se snižují finanční náklady na léčbu.

Základním předpokladem úspěšné léčby je především hlubší průnik do tkání, než bývá u jiných terapeutických metod.

Výhody laserové terapie

 • Netoxická metoda
 • Prakticky žádná kontraindikace
 • Neinvazivní
 • Lehce aplikovatelná
 • Žádné vedlejší účinky nebo bolest
 • Velmi bezpečná
 • Nákladově efektivní pro lékaře a pacienta
 • Vysoce efektivní pro pacienta (více než 90% účinnost)
 • Vynikající alternativa pro: Analgetika, protizánětlivé látky a další léky i ostatní způsoby léčby
 • Redukuje potřebu operace

SDIM5516_web.jpg

Způsob léčby probíhá zpravidla dvakrát až třikrát denně dle potíží a délka jedné léčby je 5 minut. Celková léčba pak probíhá většinou 2-3 týdny a u chronických potíží může pokračovat. Ačkoliv je laserová terapie bezpečná je nutné dbát některých pokynů:

 • Přímému nebo odraženému laserovému záření by mělo být zabráněno kontaktu s očima
 • Těhotné ženy by neměly používat přístroj v blízkosti dělohy
 • Nepoužívejte v blízkosti kardiostimulátoru
 • Léčba se nedoporučuje u případů rakoviny
 • Používejte ochranné brýle při ošetření na obličeji nebo okolo očí
 • Děti do věku 18 let by měly být léčeny pod dohledem dospělé osoby

Použití laserové terapie zvyšuje rychlost, kvalitu a pevnost opravy buněčné tkáně, zvyšuje krevní dodání do postižené oblasti, stimuluje imunitní systém, stimuluje nervové funkce, tvoří kolagen a svalové tkáně, pomáhá vytvářet nové zdravé buňky a tkáně a podporuje rychlejší hojení zranění a vytvoření koagula.

Tato metoda může poskytnout i významné výsledky pro seniory nebo pacienty trpící dlouhodobou nemocí nebo poškozením buněk, a to i v případech, které byly dříve považovány za beznadějné.

Je důležité zdůraznit, že laserová terapie nevylučuje jiné konvenční lékařské ošetření. Naopak kombinace obou přístupů může urychlit regeneraci a také umožňuje snížení dávek léků.

SDIM5518_web.jpg

U akutních poranění měkkých tkání dochází zároveň k otokům, hematomu, bolesti a snížené pohyblivosti. Stejně tak sportovní úrazy a nehody v domácnosti obvykle doprovází poranění svalů, vazů. V nepřítomnosti zlomeniny nebo jiného zranění vyžadujícího přednostní léčbu, by měla být laserová terapie jako nejbližší možnost.

V současné době lze účinky laseru kombinovat i s jinými léčebnými metodami do jednoho zařízení a díky synergickému efektu mají zařízení laserové terapie uplatnění v každé domácnosti.

Handy Cure - jedinečný pomocník v domácí léčbě

Funguje při řadě zdravotních potíží, poranění, akutních a chronických bolestí, regeneraci a obnově poškozených tkání.

Handy Cure je certifikovaný zdravotnický prostředek izraelské firmy Medical Quant Ltd a je založen na synergickém terapeutickém účinku čtyř klinicky ověřených metod: nízkoúrovňového pulzního laserového světla, pulzního infračerveného světla, viditelného červeného světla a statického magnetického pole. Využitím těchto metod v jednom zařízení dochází k rychlé a účinné léčbě v relativně krátkém čase.

Více informací získáte na www.handycure.cz

Autor: Komerční prezentace

Kvalitní matrace je základ zdravého spánku
Kvalitní spánek - jak ho dosáhnout

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Vztah rodičů k dětem a obráceně
Péče o dítě

Vztah rodičů k dětem a obráceně

14.12.2011

Je to jako koloběh – nějakým způsobem se chováme ke svým rodičům, koukají na to naše děti a vytvářejí si tak jakýsi vzor nebo snad normu, podle které se posléze podobně chovají k n ...

Robotická operace
Nemoci a léčba

Robotická operace

07.12.2011

Robotika v oblasti medicíny je pro laickou veřejnost stále záležitostí s mnoha otazníky, přestože všichni žasneme nad úspěšností operací a nevídanými možnostmi s ní spojené. Jde sk ...

Přehnaná péče o zuby škodí
Zuby

Přehnaná péče o zuby škodí

06.12.2011

Ze všech stran slyšíme, že bychom si měli čistit zuby několikrát denně. Bohužel to není zase až taková pravda. I zde platí přísloví – všeho s mírou. V dnešním článku se proto budem ...