Hubnutí, dieta a zdravá strava

Jarní únava? Moringa olejodárná nic takového nezná!

Komerční prezentace
18.03.2019

Jarní únava postihuje vlastně každého z nás. A zhruba ¾ populace dokonce velmi citelně. Pokud k té převážně většině patříte, potřebujete vědět, proč na vás vlastně nastoupila i zkusit ji účinně překonat. A pokud s ní nechcete mít vůbec nic společného, spolehněte se (opět) na moringu!

Nebojte, pokud momentálně potřebujete spát devět hodin denně, přes den se cítíte bez energie i nálady a v práci se cítíte tak trochu fyzicky i mentálně zpomalení, vážně v tom nejste sami. Jarní únava je naprosto přirozená. Tělo má za sebou touto dobou totiž dlouhou a náročnou zimu. Celé měsíce se muselo obejít bez dostatečného množství čerstvých vitaminů i minerálních látek (protože ovoce a zelenina dovážené během zimy z exotických dálek, uměle dozrávané cestou v kontejnerech, tělu moc dobrého nedodá). Proto je úplně běžné, že máte například deficit vitaminu C, jednoho ze zásadních antioxidantů a vitaminů, které jsou pro energii celého organismu nesmírně důležité.

Chybí energie, chybí nálada

Na současném stavu vašeho organismu se pak podepsala také několikaměsíční absence dostatku slunečního světla, přičemž zdaleka nejde jen o to, že když vás ráno přivítá modrá obloha zalitá sluncem máte automaticky mnohem lepší pocit, než když se probudíte do šedivého dne s inverzí, kterých je česká zima plná. Při absenci denního světla po několik měsíců je vaše tělo zásobované ve zvýšené míře melatoninem, tzv. spánkovým hormonem, jehož produkce narůstá spolu s klesající intenzitou světla. Nižší množství přirozeného denního světla pak také naopak snižuje v těle produkci vitaminu D, jenž pomáhá primárně ku zdraví kostí, ale také souvisí s mírou dobré nebo špatné nálady a energie obecně.

Vyvážená strava + pohyb + spánek = základ

Co s tím vším teď můžete dělat? Ono je to vlastně jednoduché: vyjít na farmářské trhy, koupit první čerstvé saláty, bylinky, doma nechat klíčit řeřichu, mungo… a kvůli vitaminu D zařadit ve větší míře do jídelníčku například ryby. A když přidáte vhodnou formu pohybu, například se po zimě vrátíte k procházkám nebo na kolo, rovnou si tím odbudete mírnou formu detoxu, rozproudíte lymfu a pomalu se zase dostanete do formy. Ale co když je pro vás pomalu prostě příliš pomalu? Spolehněte se jednoduše na svou oblíbenou moringu.

Moringa_Zdrave_foto.jpg

Moringa je nenahraditelná superpotravina

Pokud už ji doma máte, víte, že toho umí hodně v otázkách prevence mnoha nemocí nebo při rekonvalescenci, hubnutí a podobně. A stejně nepostradatelná je i pro boj s jarní únavou, protože obsahuje opravdu všechno potřebné pro to, aby vám bylo brzy mnohem lépe:

▪ vitamin C coby zdroj imunity proti všem doznívajícím vlnám chřipek
▪ vitaminy řady B pro pevnější nervy, když vám z únavy nejde všechno v práci, jak byste potřebovali
▪ vitaminy A a E coby antioxidanty, které nakopnou energii každé buňky v těle
▪ železo, které hraje značnou roli v krvetvorbě i prevenci únavy + další minerální látky, jako je vápník pro zdravé kosti, nebo selen a zinek pro obnovu krásy vlasů i nehtů po zimě
▪ vlákninu pro obnovení zdravější střevní mikroflóry
▪ 9 aminokyselin, které vám při návratu k pohybu venku pomohou s budováním svalové hmoty
▪ velké množství bílkovin, jež se hodí do odlehčeného jarního jídelníčku

A kdybyste měli chuť zkusit moringu z Filipín zase v úplně nové formě, jsou tu naše naprosto boží kuskusy! Jsou nové, v mnoha variacích sladké i slané kuchyně, v eko kompostovatelném balení! Více o nich už brzy nebo na festivalu Evolution, kam se ve dnech 22. až 24. 3. s moringou z Filipín chystáme. Najdete nás ve střední hale, číslo stánku SH18. Uvidíme se tam?

Podívejte se na www.HERNandME.cz

Autor: Komerční prezentace

Dětská onkologie a léčba mozkových nádorů
Když člověk napomáhá přírodě aneb transplantace a umělé orgány nás vracejí do života

Další články