Jak zhubnout

Pro koho je vhodná liposukce

Milena Mocková
11.07.2013

Dříve se pomocí liposukce minimalizovaly tukové zásoby pouze v některých partiích těla, dnes lze tuto metodu aplikovat na jakoukoli část těla kromě obličeje. Mezi nejčastěji ošetřované oblasti patří břicho a stehna. Stále více žádanější odstraňování tuků je v oblasti podbradku a kolen, kde je jejich odbourání pomoci cvičení nebo diety nemožné.

Odstranění tuků pomocí liposukce je rychlé a efektivní, ale tato metoda není vhodná pro každého. Rizikovými skupinami jsou zejména nemocní lidé (poruchy srážlivosti, cukrovka, onemocnění srdce).

V případě pevného zdraví nemusíte být vhodným adeptem ani vy, zejména pokud trpíte větší nadváhou. Liposukci lze samozřejmě provést i u silnějších jedinců.

Je ale třeba vědět, že liposukce je modelace těla či technika úpravy tvaru s redukcí určitých partií a není to metoda pro komplexní hubnutí. Při vysoké nadváze určitě nemůže fungovat jako cesta k dokonalosti.

Samotný zákrok trvá obvykle 2-3 hodiny, po třech dnech se může člověk vrátit do práce. Po zákroku se nosí kompresní prádlo. Jeho používání je nutné pro urychlení hojení, prevenci otoků a krevních sraženin. Nošení tohoto prádla může trvat až 10 týdnů.

Metody liposukce

Zde záleží na volbě použití přístroje a typu kanyly, která z těla odvádí přebytečnou tukovou tkáň.

Liposukce se rozděluje na tumescentní, vibrační, ultrazvukovou a laserovou. V redukci tukové tkáně mezi nimi není skoro žádný rozdíl. Odlišnost spočívá v šetrnosti zákroku a schopnosti kvalitně vypnout kůži, což splňuje nejlépe laserová technika.

Konkrétní výběr metody, výhod a předností by měl být hlavním tématem předoperačního rozhovoru s lékařem.

Nadbytečná kila po porodu

V případě nadbytečných kil z doby těhotenství není liposukce to pravé. Moderní techniky jsou sice vhodné i po porodu, ale je nutné si uvědomit, že jsou realizovány v lokální anestezii.

Problém je v tom, že lokální anestetika nejsou vhodná, pokud žena kojí, protože pronikají do mléka. Dále záleží na tom, jakou partii chcete liposukcí vylepšit. Pokud se jedná o břicho, je nutné zachovat po porodu delší časový odstup.

Zdravotní rizika liposukce jsou minimální. Jizvy po zákroku nezůstávají, protože moderní techniky nedělají kožní řez, ale pouze vpich. Díky výkonu, který redukuje počet tukových buněk, zůstává výsledek dlouhodobý.

 

Jaký je váš názor na liposukci?

Autor: Milena Mocková

Jak vychovat sebevědomé dítě
Nejdelší den v roce a noc zázraků

Další články

Odstraňování nežádoucích chloupků na těle
Depilace a epilace

Odstraňování nežádoucích chloupků na těle

14.06.2013

Depilačních a epilačních metod, tedy odstraňování nežádoucích chloupků na nohou, v podpaží, na horním rtu a v tříslech, existuje několik. Tyto metody se liší zejména délkou trvání ...