Péče o tělo

Zvětšení prsou přirozenou cestou

Michaela Kopřivová
12.07.2013

Toužíte po větších a hezčích ňadrech do plavek? A ještě k tomu bez nákladných operací? Pojďme se podívat na některé cviky, přírodní látky a další triky, které vzhled prsou určitě pomohou zlepšit.

Cvičení

Vezměte přibližně dvoukilové činky, případně dvě 1,5litrové láhve naplněné vodou. Posaďte se a opřete s rovnými zády o vhodnou židli. Zvedněte paže do stran, do výše ramen, tak aby vaše paže tvořily s rameny linii. Vydržte a počítejte do pěti. Vraťte zpět. Provádějte denně tři sety po pěti opakováních.

Provádění dámských kliků ve dvou až třech setech po pěti opakováních denně dobře vybuduje prsní svaly a opticky zlepší tvar i velikost prsou.

Další cvik s činkami se provádí v leže. Lehněte si na záda na lavičku či nízký stůl. Paže mějte rozpažené ve výši ramen. Pomalu zvedejte činky nad hrudník, paže natažené, dokud se obě končetiny nestřetnou. Vraťte do výchozí polohy a opakujte každý den tři sety po deseti opakováních.

Potraviny

Jezte velké množství čerstvého ovoce, zeleniny a celozrnných produktů, abyste zabránila nadprodukci testosteronu, který utlumuje přirozený růst prsou.

Zvyšte příjem rostlinných estrogenů, tzv. fytoestrogenů. Vyskytují se v hlavně v sójových bobech, fazolích a hrášku. Tyto potraviny bohaté na rostlinné estrogeny zvýší přirozenou produkci estrogenu a mohou podněcovat růst prsní tkáně.

Rostlinné estrogeny nejsou totéž co syntetické estrogeny používané při hormonálních terapiích a nejsou spojeny se zvýšeným rizikem rakoviny prsu.

Další typ fytoestrogenů, lignany, jsou hojné v semínkách. Nejvíce se vyskytují ve lněném semínku, ale i v sezamovém, slunečnicovém či makovém.

Velké množství lignanů najdeme i v zelenině, jako je kapusta, brokolice, zelí, květák apod,, a v ovoci: meruňkách, jahodách, broskvích, hruškách, třešních, švestkách a kiwi. Také zelené a černé olivy jsou výborným zdrojem lignanů.

Omezte příjem kofeinu

Metabolická podstata kofeinu je silným protihráčem v procesu zvětšování prsní tkáně. Více než dva šálky kávy denně narušují hladiny estrogenu v těle. Mimo jiné mohou zhoršit bolestivost prsou, či existující endometriózu.

Masáž prsou

Masáž stimuluje tělní tkáně i dělení buněk a zároveň zlepšuje tonus svalů. Každodenní masáže prsou zvyšují cirkulaci krve a produkci prolaktinu, který také růstu prsou napomáhá.

Masáže prsou upravují hormonální rovnováhu, díky nim se snižují hladiny stresového hormonu kortizolu, který inhibuje produkci progesteronu potřebného také k růstu prsní tkáně. Fytoestrogeny se díky pravidelným masážím dostávají do tkání prsou rychleji.

Autor: Michaela Kopřivová

Zdravotní nástrahy moderní doby
Kouření z třetí ruky

Další články

Nespokojenost s vlastním vzhledem
Péče o tělo

Nespokojenost s vlastním vzhledem

Občas to popadne každého, nebo spíše každou z nás. Řešíme velký zadek, malá prsa, kudrnaté či rovné vlasy, křivý nos nebo krátké nohy. Nejhorší to bývá v pubertě. Pokud se tyto ne ...

Poporodní traumata

Poporodní traumata

01.07.2013

Porod je velmi radostná událost, zároveň však také velký zásah do organismu ženy, který někdy může mít velmi nepříjemné následky, které lze naštěstí úspěšně řešit. Bohužel mnoho ma ...