Sport a relaxace

Flowin - hubněte vahou svého těla

Lucie Regenermelová
06.08.2010

Jestli nemáte ráda klasický aerobik nebo třeba hledáte náhradní řešení pro neoblíbenou posilovnu, flowin je adekvátním řešením, při kterém vaše tělo dosáhne nejen aerobního tréninku, ale i posilovacího cvičení.

Co je to flowin

Moderní tréninkový systém pochází ze Švédska,  byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů.

Je to nejen tréninkový koncept, ale také cvičební nástroj. Ten je složen z velké podložky - tréninkové plochy - a sady malých podložek pro ruce, nohy, kolena a lokty.

Jak flowin funguje?

Během jediného cvičení se aktivuje řada svalových skupin, a tím dochází k funkčnímu silovému tréninku. Využitím různých stupňů podpory si uzpůsobujete cvičení svým možnostem a každý, bez ohledu na věk a dosavadní trénink, tak může dosáhnout maximálních výsledků.

Při tréninku se využívá jen hmotnost vlastního těla, působící jako přirozený odpor. Cviky mají charakter koncentrovaných frikčních pohybů, které se vykonávají pomocí tření podložek o tréninkovou plochu. Intenzita zátěže odpovídá hmotnosti těla a tlaku, který při cvičení vyvíjíte. Tato unikátní metoda tréninku, na které je FLOWIN® založen, byla patentována jako Friction TrainingTM.

FLOWIN® je určen pro profesionální trénink a rehabilitaci.

Formujte své tělo

Zábavně

Frikční trénink má na rozdíl od běžných fitness aktivit uvolněný charakter. Můžete ho provádět kdykoliv a kdekoliv. FLOWIN® nabízí více než 300 různých cviků, které se dají libovolně variovat a kombinovat.

Hloubkově

FLOWIN® posiluje hlavně střed těla, svaly upínající se na pánev a na obratle. Tréninkem procvičujete vnitřní partie svalových systémů, díky nim je vaše tělo rychlejší, ohebnější a vytrvalejší.

Přirozeně

Při tréninku se využívá jenom hmotnost vlastního těla. Ta slouží jako přirozená zátěž, která tělo nepřepíná a zbytečně nezatěžuje klouby.

Efektivně

FLOWIN® při každém cviku aktivuje několik svalových skupin najednou. Na kvalitní procvičení celého těla proto postačí pouhých 60 minut.

Zdravě

FLOWIN® zlepšuje držení těla a preventivně působí proti poranění kloubů a svalů. Kontrola frikce je přesná, rozsah pohybu si určujete na základě své aktuální svalové síly.

Komplexně

S FLOWIN® můžete trénovat celé tělo, a to na všech úrovních. Kromě klasických tréninků ho můžete využít pro různé pohybové choreografie, strečinková cvičení či kardiotrénink.

Podle vlastních potřeb

Intenzitu tréninku a míru zátěže přizpůsobujete svým aktuálním potřebám. Nezáleží na věku ani na vaší kondici.


FLOWIN® je jednoduché, přitom velice účinné cvičební náčiní, které se snadno přenáší a dá se použít kdekoliv. Je to trenér, fyzioterapeut a posilovna či fitness v jednom.

 

Máte zkušenosti s tréninkem flowin?

Autor: Lucie Regenermelová

Turnerův syndrom - nepředvídatelná porucha
Co je Angelmanův syndrom?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...