zdroj: pixabay.com
Vlasy

Padání vlasů - příroda si s tím poradí!

Michaela Chylková
19.09.2016

Vypadat zdravě je v dnešní době velmi důležitým aspektem. Spolu s čistou pletí a štíhlou postavou jsou vlasy nepřehlédnutelnou vizitkou každého z nás. Padání vlasů může nepříjemně potrápit a zdát se neřešitelným problémem. Než sáhnete po drahých pilulkách, prostředcích proti padání vlasů apod., zaměřte se na přírodu a dary, které nám nabízí.

Padání vlasů - jaké jsou příčiny?

Existuje mnoho příčin, které vaše vlasy oslabují. Potíže mohou být způsobeny špatným jídelníčkem, nadmírou stresu, onemocněním, ale za mnohé může i genetika. Ovlivnit kvalitu vlasů a zmírnit vypadávání však není nemožné. Zkuste se zaměřit na zdravější stravu, dopřát si více odpočinku, času pro sebe a vyzkoušejte níže uvedené tipy na pomoc z přírody. Věřte, že výsledek se dostaví.

Zastavte padání vlasů přírodními prostředky

Kokosový olej a listy kari pro obnovu přirozené barvy vlasů

Možná jste netušili, že listy v kuchyni oblíbeného kari jsou jednou z nejlepších metod, jak zdůraznit přirozenou barvu vašich vlasů. Kromě toho stimulují růst a předchází vzniku šedin. Kari listy skvěle účinkují v kombinaci s kokosovým olejem.

Kúra z listů kari a kokosového oleje

Půl šálku kokosového oleje svaříme společně s pár listy čerstvého kari, až nám vznikne černá pasta, tu necháme vychladnout. Vychladlou pastu naneseme na navlhčené vlasy a na pokožku a necháme působit 30 minut. Poté důkladně opláchneme a umyjeme běžným šamponem. Tuto kúru opakujeme 1 - 2x do týdne.

Maska z medu, olivového oleje a bílku učiní zázraky

Příprava pasty z medu, olivového oleje a bílku je naprosto jednoduchá. Množství záleží na délce vlasů, jen dodržíme poměr 1:1:1. Vše vymícháme na hladkou pastu, kterou nanešeme na vlasy a necháme 20 - 30 minut působit. Poté vlasy důkladně opláchneme a omyjeme jemným šamponem. Vlasy budou lesklé, hebké a navíc podpoříme jejich růst.

Rozmarýnový olej je proti padání vlasů top!

Na vrcholu pomyslného žebříčku v přírodních prostředcích proti vypadávání vlasů je rozmarýnový olej. Ten přímo působí také jako stimulant pro růst vlasů a používá se i jako vlasové tonikum. Rozmarýnový olej promícháme s olejem olivovým (2 lžíce od každého) a vmasírujeme do pokožky hlavy. Necháme krátce působit a smyjeme vodou, poté vlasy důkladně umyjeme šamponem. Opakujeme 1 - 2x do týdne, vlasy se nám odmění hustotou, leskem a objemem.

Vlasy ošetřete pískavicí (řecké seno)

Semena pískavice obsahují proteiny, které výrazně podporují růst vlasů. Jednou za čas se vyplatí připravit si z nich masku. Hrnek semen pískavice namočíme do vody a necháme takto přes noc. Poté je slijeme a vytvoříme z nich pastu.

Vlasy navlhčíme, potřeme trochou kokosového oleje a naneseme pastu. Takto necháme působit cca 1 hodinu. Poté masku z pískavice smyjeme, umyjeme jemným šamponem a běžně ošetříme.

Aloe vera působí preventivně proti vypadávání vlasů

Aloe vera výrazně zlepšuje kvalitu vlasů, omezuje jejich vypadávání a působí jako přírodní kondicionér. Vlasy jsou po použití aloe lesklé, hebké a konečky zacelené.

Kúra z aloe vera, kokosového mléka a pšeničných klíčků

Do mísy dáme aloe vera gel, trochu kokosového mléka, 1/2 lžičky pšeničných klíčků a 2 lžíce jemného šamponu. Společně pečlivě promícháme a spojíme teplou vodou. Směs naneseme na vlasy a necháme 1 - 2 minuty působit. Poté důkladně opláchneme.

Foto: Pixabay.com

Autor: Michaela Chylková

Strach ze zubaře - jak ho překonat?
Žlučníkové kameny a první pomoc při žlučníkové kolice

Další články

Nejčastější letní úrazy dětí a jak jim předejít
Úrazy

Nejčastější letní úrazy dětí a jak jim předejít

21.08.2016

Tonutí v bazénu nebo na koupališti, pády z kola, popáleniny a zranění z trampolín - jak předcházet nejčastějším úrazům dětí právě v létě? Léto zaplňuje cyklostezky, hřiště, lesy, ...

Cystická fibróza
Cystická fibróza

Cystická fibróza

19.08.2016

Cystická fibróza je velmi vážné a i přes pokroky medicíny nevyléčitelné onemocnění. Navíc je poměrně časté, vyskytuje se v poměru 1:3000, a to převážně u bílé rasy. Onemocnění je z ...

Letní úrazy a poškození očí
Oči

Letní úrazy a poškození očí

17.08.2016

V létě vystavujeme svůj zrak mnohým rizikům, aniž o nich vůbec víme. Zrak ohrožuje slunce, vítr, sinice a dokonce i lidská moč obsažená ve vodě na koupalištích. Tím vším se oči stá ...