zdroj: pixabay.com
Nemoci a léčba

DNA - největší bolest, jakou může člověk zažít

Veronika Tůmová
01.02.2017

Někoho možná napadne, že toto onemocnění je spíše z dob minulých, dnes poměrně vzácné. Bohužel tomu tak není. Dna stále postihuje překvapivě velké množství lidí, včetně mladších ročníků. Záchvaty provázející tuto nemoc jsou velmi bolestivé, popisuje se především bolestivost palce u nohy, a to doslova jako největší bolest, kterou je možné zažít.

Charles Dickens popisuje rozdíl mezi artritidou a dnou následujícím způsobem: „Strč si palec u nohy do svěráku a přitahuj svěrák tak dlouho, až už to nebudeš schopen pro bolest snášet. To je revmatismus. Přitáhni svěrák o ještě jednu otočku…a to je dna!“

Dna jako nemoc bohatých

Dna bývala považována za nemoc císařů, králů a nejvyšší šlechty. Revmatismus byl onemocněním chudých, dna naopak onemocněním bohatých. V podstatě jde o ukládání či krystalizaci krystalů kyseliny močové do kloubu, což vyvolá poranění provázené akutním zánětem. Známky zánětu - otok, zarudnutí, zvýšení teploty, bolestivost a ztráta funkce kloubu - to jsou zcela typické a pacientům známé příznaky onemocnění dnou.

Co je hyperurikemie?

Hyperurikemie (zvýšená hladina kyseliny močové) může být spojena s mnoha nemocemi. Klinicky se dna projeví vysrážením krystalů kyseliny močové z přesycených roztoků tělních tekutin. Přestože neznáme všechny faktory ovlivňující krystalizaci kyseliny močové, víme, že se na tom podílí místní pH, ionizace, teplota, bílkoviny plasmy vážící kyselinu močovou. Vazba bílkovin plasmy na kyselinu močovou má vliv též na vylučování kyseliny močové ledvinami. Mnohé léky ovlivňují právě bílkoviny plazmy a mohou způsobit či přispět ke vzniku dny.

Klasické možnosti léčby a úleva pomocí vody

Klasické medikamenty pro léčbu dny jsou například: NSAID, Colchicine, Interleukin, kortikosteroidy či alopurinol. Své možnosti však nabízí i alternativní medicína. Jaké? Například vodu. Voda upravená ionizátorem na pH 9.5 dokáže odkyselit překyselený organismus rychle a efektivně. Po vypití přibližně 2 litru vody dojde k úlevě akutního záchvatu dny během půl hodiny. O něco slabší, stále však razantní, úleva nastane poté, co vypijeme vodu, do níž jsme přidali jedlou sodu. Té je však třeba vypít o dost víc. Pohyb pomáhá rychlejší cirkulaci a pocením se vyloučí část kyseliny močové. Důležité je opět pít dostatek tekutin. Úleva nastane do jednoho dne. Velmi důležitým faktorem je správná funkce střev a vyměšování. Dostatek tekutin a vlákniny je proto zásadní.

Program řízené regenerace pro odbourání dny

Hlavní příčinou dny je podle některých odborníků dlouhodobě špatné složení stravy. Důsledkem je nedostatek důležitých živin a také tzv. překyselení organismu. To narušuje metabolismus organismu. Ale vše se může změnit, s dnou jste se většinou nenarodili a také ji nemusíte mít doživotně. Organismus má obrovské regenerační schopnosti. Pomoci může řízená regenerace organismu podle německých lékařů přírodní medicíny, která změní celkové podmínky v organismu. Tím se zlepší metabolismus a dna je hlavně metabolický problém. Při řízené regeneraci se zbavujete nejen dny, ale ozdravíte svůj organismus celkově, což může pomoci i od jiných potíží.

Zdroj: www.mojemedunka.cz/MUDr. Pavel Nývlt, ND, www.centrum-hladoveni.cz (Centrum řízené regenerace)

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Protikvasinková dieta
Hřejivé gelové polštářky a jejich všestranné použití

Další články

Potraviny, které nás v zimě zahřejí
Nemoci a léčba

Potraviny, které nás v zimě zahřejí

19.01.2017

Letošní zima nám dává pěkně zabrat. Kruté mrazy nejsou nic příjemného a tělo potřebujeme zahřát nejen pod vrstvou oblečení, ale také konzumací těch správných potravin. Které to jso ...

Pilonidální sinus
Nemoci a léčba

Pilonidální sinus

16.01.2017

Pilonidální sinus je onemocnění kůže v oblasti intergluteální rýhy. Je to časté onemocnění mladých lidí, které jim může způsobovat nepříjemnosti a přivést je i k dlouhodobější prac ...