zdroj: pixabay.com
Nemoci a léčba

Migrény - jak se jich zbavit jednou provždy?

Veronika Tůmová
13.06.2016

Zasvěcení nám dají za pravdu, když prohlásíme, že bolesti hlavy jsou příšerná, nesnesitelná, někdy i běžný život ochromující záležitost. Někoho trápí jen mírně a jen občas, pro někoho jsou to však muka na několik dní spojená se zvracením, světloplachostí a neschopností cokoli dělat.

Tyto bolesti hlavy (tzv. migrény) mají mnoho příčin a u každého se projevují jinak. Tipů a návodů, jak se jich zaručeně zbavit existuje celá řada. Co však doopravdy funguje?

Příčiny vyvolání migrény a druhy preventivní terapie

„Migrény jsou vyvolávány nadměrným roztažením žilních splavů v oblasti hlavy z neznámých příčin. Ovšem více než 80 % bolestí hlavy, označovaných jako migrény, jsou následkem nějaké funkční poruchy krční páteře,“ vysvětluje MUDr. Václav Cikánek a dodává, že nejhorší, co v takové situaci můžeme udělat je podání analgetik, která sice bolest v akutním stádiu utěší, ale neřeší příčinu problému. „Zásadní je samozřejmě prevence. Pro tu je velmi vhodná terapie pomocí pulzního magnetického pole, která je v dnešní době dostupná i pro domácí využití. Jako prevenci je ideální používat magnetoterapii 2 krát až 3 krát denně po dobu 20 - 30 minut,“ dodává MUDr. Václav Cikánek.

Při migrénách nepodceňujte pitný režim!

Bolesti hlavy však mohou mít nejrůznější příčiny a jednou z nich bývá i nedostatek pitného režimu. Je důležité myslet na to, abychom vypili dva až tři litry tekutin za den. „Hlídat si neustálý příjem tekutin může být trochu na obtíž a někdy to bývá i otrava. Zkuste si z toho však udělat rituál. Příjemným a zároveň lahodným řešením může být svačinka v podobě zdravého a osvěžujícího smoothie, které si jednoduše připravíte a naředíte jej čistou a nesycenou vodou,“ doporučuje Zuzana Lužná, autorka kurzů a ebooků o RAW stravě. Nejen, že tak získáte tolik potřebnou hydrataci, ale i vitamíny a minerály důležité pro správné fungování našeho organismu.

Tip na zdravou smoothie svačinku Zuzany Lužné

Ingredience: 1 mango, hrst čerstvých mátových lístků, půlka avokáda, půlka banánu, sklenice filtrované vody, čajová lžička medu a včelího pylu na ozdobu

Postup: Mango, mátu, avokádo a banán rozmixujeme s vodou. Dozdobíme medem a včelím pylem. Dobrou chuť!

Zdroj: pulzni-magnetoterapie.cz, Renaissance a Love of Raw

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Což takhle dát si špenát?
Krásná a zdravá pleť po úpravě jídelníčku

Další články

Mykóza - existuje účinná léčba?
Nemoci a léčba

Mykóza - existuje účinná léčba?

27.05.2016

Mykóza je lékařský název pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami. Může být celková nebo lokální. Pojďme se na mykózu podívat podrobněji v dnešním článku.