Úrazy

Úrazové pojištění

Lucie Regenermelová
22.11.2010

Úrazové pojištění vám pomůže zachovat životní standard, na který jste byli zvyklí, a zajistí vám finance pro zvýšené výdaje během rekonvalescence. Úraz je nenadálá událost, která ovlivní několik následujících dní, týdnů, měsíců, let a někdy i celý zbytek života. Finanční odškodnění spojené s úrazem pomocí úrazového pojištění nepříjemné následky neodstraní, ale pomůže je zmírnit.

Úrazové pojištění si může sjednat každý, kdo má o ně zájem. Pojistit lze jednotlivce, rodinu i skupinu osob (zaměstnanci firmy, zájmová organizace, skupina dětí…).
Některé pojišťovny mají stanovený minimální a maximální věk pojištěnce. Snadno naleznete pojišťovnu, která pojistí vaše děti od narození, pojišťovnu, která pojistí osoby starší 75 let, naleznete jen stěží.

Kdy nastává plnění úrazového pojištění?

Pojišťovna vám vyplatí odškodné v případě úrazu, ale až po ukončení šetření. Vyšší plnění bývá při trvalých následcích úrazu a při uznání invalidity. Většina pojištění zahrnuje též výplatu v případě smrti úrazem. Čekání na výplatu pojistého plnění může trvat i několik měsíců nebo let, kdy se čeká například na zjištění rozsahu trvalých následků, které pojistná událost způsobila.

Hlavní výhody úrazového pojištění

  • pojistná ochrana, při pojistné události musí pojišťovna plnit
  • celosvětová platnost
  • může obsahovat spořicí složku

Na co si dát pozor

  • od jakého procenta plní pojišťovna v případě trvalých následků (bývá 1 %, ale i 10 %)
  • jaké jsou výluky pojištění
  • zda se vztahuje i na sporotovní činnost vaši nebo dítěte
  • zda obsahuje i tzv. progresivní plnění v případě trvalých následků úrazu (několikanásobně vyšší krytí)
  • přirážky za jiné typy plateb než roční
  • přirážky u rizikových profesí nebo sportů

Proti čemu se  lze pojistit

Úrazové pojištění může zahrnovat pojištění pro případ smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu, tělesného poškození nebo doby nezbytného léčení úrazu v různých kombinacích. Tato pojištění oceníte ve chvílích, o kterých se často říká, že „se vám nemohou nikdy přihodit“. Úrazové pojištění může zabezpečit vás a vaše blízké pro případ úrazu a jeho následků a garantuje vám částku vyplácenou v případě úmrtí následkem úrazu.

Standardem pojištění je možnost rozšířit pojistnou ochranu o další rizika dle nabídky jednotlivých pojišťoven.

Každá pojišťovna má vlastní výši pojistných plnění, která závisí na uzavřené variantě pojištění. Často lze sjednat též několikanásobné plnění, kdy za vyšší pojistné obdržíte v případě úrazu vyšší odškodné.

 

Máte uzavřené úrazové pojištění? Hodilo se vám někdy? Podělte se o své zkušenosti.

Autor: Lucie Regenermelová

Budeme mít brzy lék na rýmu?
Porod do vody - výhody a rizika

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Chraňte své tělo před mrazem!
Úrazy

Chraňte své tělo před mrazem!

02.12.2010

Před mrazy, které v těchto dnech venku panují, je třeba se dobře chránit. Mrazy přinášejí nebezpečí omrzlin, které nesouvisí jen s horskými a polárními oblastmi. Omrzliny mohou ude ...

Sauna pro každého
Relaxace a wellness

Sauna pro každého

06.11.2010

Pojem sauna či saunování dnes není nikomu cizí. Jedná se o ozdravnou proceduru a relaxaci. Víte ale také, že existuje několik forem saunování, které se liší svým charakterem, techn ...