Péče o dítě

Strollering – převratný sport pro maminky s dětmi

Veronika Tůmová
29.08.2013

Jste na mateřské dovolené a připadáte si nejen naprosto odstřižené od okolního světa, samy a mimo veškeré dění, ale i neschopné udělat cokoliv pro své ochabující tělo a unavenou psychiku? Nezoufejte, se svými pocity rozhodně nejste samy.

Možná právě vás osloví strollering, speciální fitness program pro maminky s miminky v kočárku, ale i většími dětmi, zvaný také “mateřská v pohybu“.

Co je to Strollering?

Strollering je cvičení pro maminky s dětmi, obvykle outdoorové, cvičení v přírodě, s dětmi v kočárku i se staršími dětmi, které mohou cvičit s vámi nebo pobíhat okolo, zkrátka něco daleko zábavnějšího a prospěšnějšího, než jen běžná procházka v parku. Jde o lekce cvičení vedené profesionálními lektory, zaměřené na hubnutí a zpevnění postavy nejen po porodu.

Kardio cvičení uplatňuje zásady oblíbené Pilatesovy metody a jeho cílem je přimět maminky ke zdravému pohybu na čerstvém vzduchu a k aktivitě, která se zároveň stává příjemnou zábavou, odreagováním a volným časem stráveným s dětmi bez nutnosti shánění hlídání, navíc ve společnosti dalších maminek a tím pádem s možností seznámení.

Strollering je sportovní chůze s kočárkem i bez, cvičení na podložkách, s dětmi v náručí, na kolečkových bruslích (in-line strollering), taneční strollering, ale i strollering s angličtinou.

Kdy a jak začít?

Jako s každou sportovní aktivitou, tak i se strolleringem se doporučuje začít po šestinedělí, po císařském řezu a jiných komplikacích je lépe poradit se s lékařem.

Ke cvičení není potřeba shánět žádný speciálně upravený kočárek, všechny typy jsou vyhovující. Dále už potřebujete jen dobrou náladu, možná pár hraček pro zabavení dítěte, běžné potřeby pro sportování venku – podložku nebo deku, vodu a vhodné oblečení.

Lekce strolleringu jsou již dostupné po celé republice a bez obav na ně můžete vzít i své starší děti nebo tatínky, kteří budou mít chuť se zapojit a strávit s vámi nevšední a zajímavý rodinný den venku.

Strollering je zároveň příležitostí k mnoha soutěžím, ale i seminářům a kurzům. K jeho cílům patří také podpora a povzbuzení žen na mateřské dovolené k podnikání a k sebevzdělávání.

Autor: Veronika Tůmová

Bazalka v kuchyni - pro zdraví, krásu a lepší sex
Káva a její vliv na zdraví

Další články

Hot jóga – jóga jinak?
Jóga

Hot jóga – jóga jinak?

Cvičení jógy v horku, tzv. hot jóga nebo Bikram jóga je stále populárnější. Centra, kde se dá cvičit a kde vám pořádně zatopí, rostou jako houby po dešti. Není divu. Pokud jste vyz ...

Spor o vejce: prospívají, nebo škodí zdraví?
Zdravá výživa

Spor o vejce: prospívají, nebo škodí zdraví?

Málokterá potravina je předmětem tak zuřivých debat výživových odborníků jako vejce. Jsou naše ranní míchaná vejce, vejce do skla či vaječné omelety zdravé nebo je třeba počítat tý ...